Juniorka zvítězila nad Táborskem 3:1

19. 8. 2013 | 16:22zpět na seznam novinek

Sparťané třemi góly z prvního poločasu pokořili jihočeského soupeře. Hru v závěrečné půlhodině poznamenal silný déšť.

První vážnější šance přišla už v osmé minutě. Reiter svým typickým způsobem pronikl po pravé straně a přihrál před bránu Miskovičovi, jehož zakončení však zmařil obránce hostů. Krátce na to měli svěřenci Petra Janouška další velkou příležitost. Kučera zahrával přímý kop z pravé strany, ale Čavoš na zadní tyči hlavičkoval nepřesně. Sparta svou zřetelnou převahu zužitkovala ve vedoucí gól po půlhodině hry. Obránce Táborska ve snaze odvrátit pas na Kučeru nepřesnou hlavičkou našel Štěpána Hájka, a ten propálil gólmana Varyše. 1:0.

O pět minut později David Skopec povedeným pasem za obranu našel Patrika Čavoše. Sparťanský kapitán se neukvapil a před odkrytou bránu nabil Štěpánu Hájkovi, který bez problémů zvýšil na 2:0.

V závěru první půle pak hráči v rudém předvedli před soupeřovou šestnáctkou pohlednou kombinaci, na jejímž konci pálil přesně k tyči Jiří Miskovič. 3:0.

Také krátce po změně stran měli sparťané jasně navrch, ale Valenta ani Nový svých šancí nevyužili. Poslední půlhodinu střetnutí ovlivnila silná průtrž mračen. V nepříznivém počasí se začali více prosazovat Jihočeši, kteří se dočkali snížení. Mariotti centroval na Kukučku, jehož hlavička se štěstím prošla za záda Jindřicha Staňka. 1:3. Ke většímu zdramatizování zápasu se hosté už nedostali, a tak si mladí sparťané v šestém kole připisují čtvrtou výhru.

„Vstup do první půle jsme měli lepší. Byla vidět herní převaha i tři góly po hezkých fotbalových akcích. Ve druhém poločase jsme chtěli dát prostor dalším hráčům. Střídání sice přineslo oživení, ale gólově jsme se už neprosadili. V momentě, kdy se spustil déšť, tak utkání ztratilo svou kvalitu. Zbytečně jsme chybovali, soupeř ožil po vstřelené brance. Za druhý poločas už spokojen být nemohu. Měli jsme to zvládnout daleko lépe,“ hodnotil souboj s Táborskem trenér Petr Janoušek, který ve druhé půli musel střídat Reitera, jemuž se opět ozvalo zranění kotníku z letní přípravy. Příležitost od 34. minuty také dostal bosenský ofenzivní záložník Aleksandar Kitanovič (ročník 1995), který je ve Spartě na testech.

AC Sparta Praha „U21“ – FC MAS Táborsko „U21“ 3:1 (3:0)

Branky: 28. a 34. Hájek, 43. Miskovič – 75. Kukučka.

ŽK: Nový – Muharem, Hric, Smetana.

Sparta: Staněk – Macháč, Bederka, Karafiát, Nový – Reiter (51. Kadlec), Čavoš, Miskovič (51. Valenta), Skopec, Kučera (34. Kitanovič, 85. Bělčický) – Hájek (69. Vondra).

Táborsko: Varyš – Sazma (60. Hergessel), Hric, Smetana, Muharem, Kluzák, Horváth, Kukučka (89. Zítek), Bakule (68. Brůžek), Mariotti, Stuchlík.

Rozhodčí: Berka – Pilný, Váňa.