Juniorka vyhrála v Olomouci brankou z 8. minuty

4. 11. 2013 | 15:54zpět na seznam novinek

Martin Hašek mladší ukázkovou střelou z 25 metrů rozhodl atraktivní duel Juniorské ligy na Hané.

Sparťané vstoupili do utkání velmi aktivně. Neuběhlo ani pět minut od úvodního hvizdu a Jan Záviška centrem z pravé strany vybídl ke skórování u vzdálenější tyče hlavičkujícího Štěpána Hájka. Chvěja však jeho pokus vyrazil na roh. Pár minut na to přišla velká chvíle Martina Haška, který převzal míč na polovině, postupoval směrem k soupeřově bráně, z 25 metrů levačkou namířil přesně k zadní tyči a hosté vedli 1:0.

V další velké šanci se po změně stran opět objevil Štěpán Hájek. Sparta využila dobrého presingu. Na levé straně se uvolnil Jakub Pešek, který následně přihrával před bránu Hájkovi, ale jeho střela u bližší tyče byla obranou Sigmy sražena na roh. Také domácí si vytvořili řadu příležitostí, ale ty skončili na brankáři Filipu Nguyenovi a stoperské dvojici Breda-Bederka.

„Sigma proti nám nasadila asi čtyři ligové hráče, což bylo znát. Věděli jsme, že soupeř bude praktikovat hravý ofenzivní styl, a na to jsme se chtěli připravit,“ upozornil kouč Sparty Petr Janoušek.

V závěrečné desetiminutovce měli sparťané ještě dvě šance na zvýšení. Jakub Nečas vystihl nepovedenou malou domů, ale jeho souboj s gólmanem posoudil sudí Machálek jako faul, a tak sparťanský útočník nemohl zakončit do prázdné brány. Krátce na to postupoval z poloviny hřiště Lukáš Pouček, ale byl tísněn obráncem a jeho následná prudká střela ve vápně mířila nad bránu.

„Bylo k vidění jedno z kvalitnějších utkání. Hra byla vyrovnaná, oba týmy se navzájem kvalitně presovaly. Dařilo se nám získávat míče na půlce a následně přihrávat za obranu, ale více šancí jsme neproměnili. Soupeř měl také zhruba stejný počet příležitostí, ale dnes jsme měli výborně organizovanou defenzivu, která i s vypětím všech sil odolávala,“ pochválil své svěřence trenér Janoušek, jemuž se líbil přístup obou týmů k utkání. „Hrálo se nahoru dolů. Přesně tak, jak bych si mládežnický fotbal představoval,“ dodal Petr Janoušek, který v poslední minutě musel střídat Milana Kadlece kvůli zranění. „V jednom ze soubojů si poranil koleno a kotník na levé noze,“ vysvětloval sparťanský kouč.

SK Sigma Olomouc „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 0:1 (0:1)

Branka: 8. Hašek.

Olomouc: Chvěja – Můčka, Kotouč, Richter, Vepřek – Hladík (62. Zahradníček), Karaš (78. Stříž), Houska, Langer (71. Kováč), Falta – Holub (61. Nešický).

Sparta: Nguyen – Kadlec (89. Vondra), Breda, Bederka, Macháč - Záviška (90. Špaček), Hašek, Čavoš, Skopec (67. Nečas), Pešek - Hájek (68. Pouček).

Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Drápal.