Juniorka v Třinci prohrála 0:1

18. 11. 2013 | 13:44zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři nedokázali využít převahy ve druhé půli a z Třince, kam vyrazili už včera, odjíždějí bez bodu i vstřeleného gólu.

První velkou šanci utkání měl Patrik Čavoš, který po centru Štěpána Hájka zůstal nehlídaný na malém vápně, ale vystřelil nad bránu. Spartu pak dvěma povedenými zákroky podržel gólman Jan Hrdina, který hasil chyby obrany. V závěru první půle měli sparťané další velkou šanci, ale Štěpán Hájek ve skluzu jen těsně nedosáhl na míč, který mu z levé strany přihrál Jakub Pešek.

Krátce po změně stran dostal Třinec možnost zahrávat pokutový kop. Vlachovič se u brankové čáry snažil obejít Milana Kadlece. Třinecký záložník si lehce předkopl míč, přičemž sparťanského beka trefil do ruky. Sudí Proske pak k nevoli sparťanů nařídil pokutový kop. Sám Vlachovič však ze značky pokutového kopu mířil těsně vedle pravé tyče Hrdinovy brány.

O dvě minuty později Milan Kadlec přesným centrem z pravé strany vybídl ke skórování Štěpána Hájka, ale jeho hlavička skončila na břevně. Před dobíhájícím Jiřím Miskovičem, který nastoupil netradičně v útoku, stihl míč odkopnout obránce. Po hodině hry se diváci nakonec dočkali branky. Třinečtí využili sparťanské chybné rozehrávky, rychle přenesli hru na pravou stranu a po následném zpětném pasu pálil přesně Martin Vlachovič. 1:0.

Svěřenci trenéra Janouška nechtěli vyrazit na šestihodinovou cestu domů s prázdnou. Sparťané dostali soupeře pod tlak, ale domácí v desetičlenném bloku odolávali. Hosté hrozili po centrech Adama Kučery, ale vyrovnání se nedočkali. Utkání tak skončilo výhrou Třince 1:0.

„Čekal jsem, že dnes předvedeme lepší výkon, což jsme ukázali až v závěru za nepříznivého stavu,“ řekl zklamaný Petr Janoušek, trenér sparťanské juniorky.

"Ve druhé půli jsme měli jednoznačně více ze hry, Třinec se bránil v bloku, ale nám ve finále chyběl důraz. Nedokázali jsme naše akce dotáhnout do konce,“ dodal k souboji s Třincem Petr Janoušek.

POZOR ZMĚNA: Příští pondělí nastoupí sparťanská juniorka k předposlednímu podzimnímu zápasu proti Jablonci od 13:00 na hřišti Motorletu. Důvodem je rekonstrukce umělého trávníku na Strahově.

FK Fotbal Třinec – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branka: 62. Vlachovič.

ŽK: Dostál – Kučera.

Třinec: Rohel – Lisický, Samek, Preči, Musiol, Voves, Hála, Dostál, Vlachovič (75. Kufa), Trajkovski (46. Švábík), Adamek (80. Dawid).

Sparta: Hrdina – Kadlec (59. Mejdr), Bederka, Vokoun, Vondra – Kučera, Hašek, Čavoš, Pešek (80. Sulovský) – Miskovič (66. Skopec), Hájek (66. Nečas).

Rozhodčí: Proske – Kotík, Galásek.