Juniorka v derby se Slavií remizovala 0:0

7. 11. 2013 | 14:27zpět na seznam novinek

Diváci na Strahově viděli již čtvrté derby Juniorské ligy. Po dvou výhrách Slavie a jednom vítězství Sparty tentokrát skončil duel nerozhodně.

Úvod první půle nabídl šance na obou stranách. Štěpán Hájek pronikl po pravé straně a přihrával před šestnáctku Patriku Čavošovi, ale ten netrefil ideálně skákavý míč a jeho pokus po teči obrany skončil nad bránou. Slávisté krátce na to zahrávali roh z pravé strany, ale Vondráček hlavičkoval z malého vápna těsně nad břevno. V 10. minutě Skopec krásnou kolmicí téměř z poloviny hřiště našel zprava nabíhajícího Jana Závišku, který ještě hledal před bránou Štěpána Hájka, ale jeho zakončení ve skluzu zblokoval obránce na roh. O deset minut později zahrozili slávisté, když se po kolmici za obranu zjevil sám před Nguynem Vondráček, ale sparťanský gólman díky včasnému vyběhnutí vyrazil následnou střelu na roh.

Poté na dlouhou dobu žádná větší šance k vidění nebyla. Po hodině hry se uvolnil za obranou Sparty Liška, ale jeho střela na zadní tyč byla nepřesná. O pět minut později pálil David Hovorka z 20 metrů do náruče gólmana. Jedenáct minut před koncem Rudolf Reiter našel zprava na malém vápně Andreje Keriće, který se otáčel kolem obránce, ale ukopl si míč do autu. 86. minuta nabídla asi největší gólovou příležitost zápasu. Hovorka z pravé strany přihrával před bránu. Kerić na míč nedosáhl, ale za ním zakončoval ve skluzu Lukáš Pouček. Řehák však dokázal míč chytit na brankové čáře. Obě pražská „S“ se tak rozešla smírně 0:0.

„Čekal jsem od derby vyšší tempo hry i úroveň. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Olomouce. Museli jsme rozložit síly, protože někteří hráči půjdou v sobotu hrát za béčko. Střídáními se pak hra trochu rozbila. I tak jsme mohli z utkání vytěžit víc, ale chyběla nám větší přesnost i hernost. Hráči ČFL si mohli ověřit, že kvalita Juniorské ligy není tak špatná, jak mnozí říkají. Neviděl jsem, že by některý z hráčů ČFL výrazně vyčníval,“ hodnotil střetnutí trenér Sparty Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – SK Slavia Praha „U21“ 0:0 (0:0)

ŽK: Skopec, Pouček, Hovorka, Miskovič – Herc, Zákostelský, Zámečník.

Sparta: Nguyen – Kadlec, Breda, Bederka, Macháč – Záviška (64. Reiter), Čavoš (46. Miskovič), Hašek ml. (46. Pouček), Pešek – Skopec (64. Hovorka) – Hájek (64. Kerić).

Slavia: Řehák – Herc, Čepelák, Zákostelský, Bejbl (46. Zámečník) – Hůrka, Hrubý, Verner, Vondráček, Peterka – Vyhnal (46. Liška).

Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Vlček.