Juniorka třemi góly během čtyř minut rozhodla duel s Příbramí

11. 11. 2013 | 16:00zpět na seznam novinek

Střetnutí 19. kola rozhodla povedená střídání sparťanského trenéra Petra Janouška. Střídající hráči po vyrovnané první půli obstarali tři branky v závěrečné dvacetiminutovce a pomohli tak k vítězství 4:2.

Sparťané mohli jít do vedení už v 11. minutě, kdy Jan Záviška centrem zprava našel u vzdálenější tyče Jakuba Peška, ale ten hlavičkoval nepřesně. O chvíli později pak udeřili hosté. Filip Nguyen sice vyrazil střelu z úhlu, na dorážku Krameše nestačil. 0:1.

Sparta vyrovnala záhy. Po faulu na Martina Haška mladšího zahrával přímý kop z 35 metrů Pešek, který posadil míč přesně na hlavu Davida Skopce nabíhajícího u zadní tyče, a bylo to 1:1.

Po změně stran autor první sparťanské branky zahrával přímý kop z pravé strany poblíž rohového praporku a Petr Breda následně hlavičkoval u vzdálenější tyče jen do náruče Rondzika. Krátce na to Jiří Miskovič přihrával před bránu Štěpánu Hájkovi, kterému nejdříve padl do rány obránce a s dorážkou si poradil brankář Rondzik. Rozhodnutí přišlo v rozmezí 73. a 76 minuty. Jakub Nečas přihrál z pravé strany před bránu Martinu Matouškovi a ten ranou na bližší tyč poslal Spartu do vedení 2:1. O chvíli později Adam Kučera, který nastoupil poprvé po zranění stehna, prošel z levé strany až před gólmana, ale zakončení z úhlu mu nevyšlo. Míč se však odrazil k Martinu Matouškovi, který bez problémů skóroval do odkryté brány. 3:1. Gól na 4:1 přišel po rohovém kopu, kdy se míč dostal k Jakubu Nečasovi, jenž se neunáhlil a před prázdnou bránu přihrál Adamu Kučerovi, pro něhož už nebyl problém vstřelit branku.

Hosté se dočkali snížení v 82. minutě, kdy po standardce z levé strany hlavičkoval u zadní tyče Barák. Na více se však Příbram nezmohla a utkání tak skončilo 4:2.

„Vítězné utkání se hodnotí lépe, i když jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale chybělo nám pověstné střelecké štěstí,“ řekl po zápase trenér Petr Janoušek.

„První poločas jsme si zkomplikovali obdrženým gólem, byť jsme měli trochu navrch. Ve druhé půli jsme zintenzivnili práci dopředu a zefektivnili presing. Dostávali jsme se do více šancí. S čerstvými hráči jsme si pak dokázali poradit ve finální fázi,“ pokračoval sparťanský kouč.

„Jsme rádi, že jsme se dokázali prosadit hned čtyřmi brankami a chceme dál pracovat na tom, abychom tolik gólů dávali i v dalších zápasech. Musím říci, že kluci se opravdu snažili. Takhle bychom si představovali nasazení našich hráčů,“ dodal Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – 1. FK Příbram „U21“ 4:2 (1:1)

Branky: 17. Skopec, 73. a 74. Matoušek, 76. Kučera – 14. Krameš, 82. Barák.

ŽK: Barák.

Sparta: Nguyen – Kadlec, Bederka, Breda, Nový (46. Macháč) – Záviška (46. Matoušek), Miskovič, Hašek, Pešek - Skopec (68. Kučera) – Hájek (68. Nečas).

Příbram: Rondzik – Tregler, Krameš, Andrejevič, Kilián, Soldát, Danoski (62. Divíšek), Brandner (62. Kraus), Hanuš, Barák, Dušek.

Rozhodčí: Svatík – Vlasjuk, Šulcová.