Juniorka s přehledem porazila Brno

3. 10. 2016 | 21:56zpět na seznam novinek

Juniorka pod vedením Miroslava Kriega přivítala v deštivém počasí na Strahově Brno a systematicky si kráčela pro vítězství. Moravané byli nakonec rádi, že si odvezli pouze čtyři inkasované branky, gólman Záleský dokázal řadu příležitostí eliminovat. Na druhé straně se činil domácí Čtvrtečka, který několikanásobně napravil zaváhání z první půle.

Sparta mohla jít do vedení už ve čtvrté minutě, kdy u pravé lajny vybojoval míč Konate a nahrál před branku Rajmonovi. Ten ovšem pálil z první jen těsně mimo. O osm minut z toho už bylo vedení pro domácí tým. Traore prošel po levé straně důsledně dopředu a přisunul Konatemu, který krásnou technickou střelou překonal Záleského.

Traore byl i u druhého důležitého momentu první půle v podání rudých. Po půl hodině hry proklouzl s míčem na kopačkách do vápna, na což zareagoval brněnský Buchta nedovoleným zákrokem. Nařízenou penaltu proměnil Císařovský a Sparta se po zásluze ujala dvoubrankového vedení.

O pět minut později se na okamžik zdálo, že se Zbrojovka vrací do utkání. Domácí obránci si neporozuměli s gólmanem, který vyběhl až příliš dopředu, míč se okolo něj dostal k Růskovi a tomu nedělalo nejmenší problém zakončit do odkryté branky.

Hned zkraje druhé půle prokázal sparťanský gólman Čtvrtečka, že má pevné nervy. Z chyby, která znamenala snížení, se vzpamatoval a svůj tým výborně podržel, když vykryl tutovou šanci Vintra. Následně se strahovskému týmu podařilo opět navýšit skóre na rozdíl dvou branek, když svou premiérovou trefu v rudém dresu zaznamenal Dao, který poslal míč za Záleského záda s lehkou tečí o tyč.

Patnáct minut před koncem utkání nastal opět čas pro brankáře domácího výběru. Po rohovém kopu se před bránou Sparty utvořil nebezpečný závar. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval střelec první branky Růsek a pokusil se přidat druhý zásah, Čtvrtečka ale pohotovým skokem brance zabránil.

Čtvrtému zásahu domácích předcházela pohledná spolupráce krajanů z Pobřeží slonoviny. Konate se otočkou za půlkou hřiště zbavil tří brněnských hráčů a přiťukl Daovi, který na jeden dotek prodloužil do vápna na Čmelíka, který poslal míč za záda Záleského.

„Především v prvním poločase jsme byli výrazně lepším mužstvem, vypracovali jsme si spoustu příležitostí, které jsme bohužel nedokázali vždy dotáhnout do finále. Pojistku výsledku vlastně přinesl až třetí gól ve druhé půli. Se snahou jsem spokojený, občas ale už méně s defenzivní činností. Tam jsme dělali zbytečné chyby a umožnili mu tak dostat se do brejkových situací, které vedly k ohrožení naší branky. Ale výsledek 4:1, a k tomu dalších pět až šest velkých příležitostí, hovoří jasně o tom, že jsme byli lepším mužstvem,“ zhodnotil výkon týmu trenér Miroslav Krieg, který tentokrát zastoupil Michala Horňáka.

Ten se tak v juniorské lize setkal se svými bývalými svěřenci z mládežnických kategorií. „To je první výhoda, že většinu kluků, co byli na trávníku, znám, i když ještě z mladšího dorostu. S panem Horňákem jsme navíc byli na všem domluvení dopředu, takže kluci měli pokyny. Systém a způsob hry jsme nijak neměnili, ani rozestavení, ale jak říkám – velkou výhodou je, že jsem kluky poznal dřív, takže vím o jejich přednostech i nedostatcích,“ popsal trenér úspěšné sedmnáctky.

AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 4:1 (2:1)

Branky: 13. Konate, 35. Císařovský (z PK), 57. Dao, 84. Čmelík – 39. Růsek.

Sparta: Čtvrtečka – Sváta, Milan Kadlec, Penc – Palečko, Cabadaj, Špaček, Císařovský (79. Čmelík), Traore (55. Kitanovič) – Rajmon (46. Dao), Konate (87. Balvín).

Brno: Záleský – Weber, Šustr, Praks, Sokol – Růsek, Buchta (78. Ulbrich), Zukal, Lacko – Sedláček, Vintr (64. Koláčný).

ŽK: Penc – Sokol, Vintr.

Rozhodčí: Váňa - Kříž, Matějček.