Juniorka rozdrtila České Budějovice 8:1!

3. 9. 2012 | 16:19zpět na seznam novinek

Sparťané po remíze s Jabloncem tentokrát v juniorské lize přivítali České Budějovice. Svěřenci Petra Janouška byli po celý zápas výrazně lepší a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem.

Po sérii šancí Sparty mohli 19. minutě jít do vedení hosté. Brankář Jindřich Staněk si však se střelou budějovického Radima Staňka poradil. Jak se ale později ukázalo, při zákroku nohou si poranil kotník a do druhé půle jej pak nahradil Tomáš Bezstarosti.

Úvodní branku obstaral v 24. minutě Richard Macháč, který si z postu levého obránce dovolil kličku na hranici vápna a následnou střelou na zadní tyč překonal Kamila Hajduška. 1:0.

Krátce nato Kučera zleva centroval pravačkou, Pouček ve vápně tečoval na zadní tyč a tam ve skluzu zakončoval Henri Griffiths. 2:0.

Hosté snížili po centru z levé strany a přesné střele Adama Cihláře. 2:1. Na konci prvního poločasu zvýšil Adam Kučera, který se zleva prokličkoval do středu a povedenou střelou zpoza vápna zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl. 3:1.

V 55. minutě vyslal Kučera do šance Lukáše Poučka, který se tváří v tvář gólmanu Hajduškovi nemýlil. 4:1.

Vzápětí si Pouček šťastně připsal druhý gól, když na přední tyči tečoval rohový kop Kučery a míč k překvapení všech skončil v síti. 5:1.

Střídající Róbert Valenta využil zaváhání soupeře při malé domů a z napadání vytěžil gól. 6:1.

Další střídající hráč Cyril Golovko zvýšil z penalty po faulu na Čermáka na 7:1.

Konečnou podobu skóre pak dal Valenta, který po přihrávce zprava od Golovka zakončil do odkryté brány. 8:1.

„Výsledek je potěšující, ale myslím, že rozhodnutí mělo padnout už v prvním poločase, kdy jsme si vypracovali spoustu slibných šancí. Tentokrát si myslím, že soupeř byl hratelnější než ti, se kterými jsme doposud hráli. Byla vidět kvalita i u hráčů, kteří k nám přišli z B-týmu. Hlavně ve středu zálohy byl markantní rozdíl. Za první poločas mohu pochválit za snahu hrát ofenzivně. Ve druhé půli už soupeř byl odevzdaný. Výsledek byl podle mě zasloužený,“ hodnotil po zápase sparťanský trenér Petr Janoušek.

Do zápasu již nezasáhli Tomáš Doležal a David Ledecký, kteří budou do konce roku hostovat v týmu SK Hlavice.

AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 8:1 (3:1)

Branky: 24. Macháč, 26. Griffiths, 45. Kučera, 55. a 58. Pouček, 74. a 87. Valenta, 81. Golovko – 29. Cihlář

Sestava Sparty: Staněk (46. Bezstarosti) – Ujlaky, Breda, Hronek, Macháč – Reiter (67. Golovko), Čermák, Tomášek (71. Miskovič), Kučera (77. Nový) – Pouček, Griffiths (56. Valenta)

Sestava Českých Budějovic: Hajdušek – Dvořák (46. Straka), Dusak, Kabele, Kolafa – Cihlář (75. Polanský), Slavík, Held (85. Růžička), Staněk, Repa (55. Vermke) – Vaněk (60. Radouch)