Juniorka remízovala s Varnsdorfem

23. 9. 2013 | 15:59zpět na seznam novinek

Sparťané šli do vedení ve 39. minutě díky trefě Petra Bredy, hosté však dokázali po půli odpovědět a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Domácí netradičně hrající v bílých dresech měli zpočátku zřetelnou herní převahu. Ve 13. minutě Pešek na levé straně prostrčil míč do vápna Hájkovi, který nedokázal zakončit, ale míč se odrazil na hranici vápna k Davidu Skopcovi a ten střílel z nebezpečné pozice těsně vedle tyče. Po půlhodině hry Záviška pronikl po pravé straně a přihrál na přední tyč Skopcovi. Jeho ránu však zblokoval obránce na roh. Sedm minut před koncem poločasu Macháč zleva nabil před šestnáctku Čavošovi, ale jeho prudkou střelu na přední tyč Porcal vytáhl na roh. Sparťané využili územní převahy po standardní situaci. Záviška z levé strany centroval a stoper Petr Breda z vápna vypálil z prvního dotyku přesně k tyči. Porcal se tentokrát po střele natahoval marně a Sparta vedla 1:0.

Úvod druhé půle zastihl v lepší formě hráče Varndsdorfu, kteří nakonec čtvrthodinu po změně stran dokázali vyrovnat na 1:1. Martin Šiška vystřelil z levé strany k přední tyči a míč skončil v síti.

Druhý poločas byl chudý na šance. Diváci v 72. minutě tleskali bombě Neužila z 25 metrů. Gólman Varnsdorfu však dokázal slibný pokus zneškodnit. Střetnutí nakonec dospělo k remíze 1:1. Trenéru Petru Janouškovi nebylo příliš do řeči. „Ze začátku to byl festival neproměněných šancí. Z dnešního výkonu našeho týmu cítím obrovské zklamání,“ hodnotil sparťanský kouč.

Příští pondělí mají sparťanští junioři volno, jelikož Ústí nad Labem nakonec odřeklo svou účast v soutěži. Za dva týdny na Strahov dorazí tým Liberce.

AC Sparta Praha „U21“ – FK Varnsdorf „U21“ 1:1 (1:0)

Střelci: 39. Breda - 59. Šiška.

Sparta: Hrdina – Kadlec, Breda, Bederka, Macháč – Záviška (56. Neužil), Čavoš (65. Nečas), Skopec, Pešek (74. Bělčický) – Hájek (80. Valenta.), Aganspahic (46. Vondra).

Varnsdorf: Porcal, Pollach, Čurgali, Ruszo (55. Kučera), Jakobovský, Šiška, Černý (46. Červeňák), Lebruška, Breburda, Mpong (80. Šebora), Halbich (74. Černohorský).

Rozhodčí: Kalenda – Zeman, Koval.