Juniorka remízovala s lídrem Juniorské ligy

27. 5. 2013 | 16:27zpět na seznam novinek

Sparťané díky gólům Martina Matouška a Jakuba Peška v 32. kole získali bod s Brnem a pomohli tak do čela Juniorské ligy Slavii.

Domácí mohli jít do vedení už po pěti minutách, kdy po rohu Folprechta z pravé strany hlavičkoval Matoušek, ale Radek Petr skvělým zákrokem míč vyrazil. Martin Matoušek se dočkal gólu až po půlhodině hry, kdy jej povedenou kolmicí mezi obránci poslal do šance Jakub Pešek. Matoušek pak před gólmanem Petrem uklidil míč k pravé tyči. 1:0.

Hosté dokázali ještě před koncem poločasu vyrovnat, kdy se povedenou ranou z 35 metrů prosadil Muamer Avdič. 1:1.

Krátce na to, po nakrátko zahraném přímém kopu zprava, mohl opět skórovat Matoušek, ale tentokrát střelou z úhlu nepřekonal gólmana stříbrné dvacítky z kanadského mistrovství světa 2007.

Zezačátku druhého poločasu byli o něco aktivnější Brňané. Škodovu stoprocentní šanci vytáhl Filip Ngyuen na roh. O pár minut později Brno mělo možnost kopat penaltu poté, co byla nešťastně nastřelena ruka Davida Matějky. Lukáš Matyska pak s přehledem do protipohybu Nguyena dostal Brno do vedení. 1:2.

Po hodině hry Folprecht kolmicí poslal do šance zleva nabíhajícího Maříka, ale Radek Petr si s jeho střelou z úhlu poradil. Sparta se nakonec dočkala vyrovnání v 88. minutě. Machač házel aut z pravé strany soupeřovy šestnáctky na Patrika Čavoše, který okamžitě bez zpracování poslal míč před bránu, kde z voleje propálil Petra Jakub Pešek. 2:2.

Svěřenci Petra Janouška se v samotném závěru ještě hnali za vítězstvím, ale ze svého tlaku nakonec nevytěžili žádnou nebezpečnou střelu. Utkání tak skončilo 2:2.

Zatímco pro Spartu, která nasadila hned devět hráčů dorosteneckého věku, byla remíza důvodem k radosti, Brněnští si byli vědomi, že dnes přišli o první místo, které po výhře v Českých Budějovicích získala Slavia.

„Sestavu jsme ráno poskládali ze tří týmů od béčka po A-dorost. Dnes jsme nemohli zklamat, protože jsme hráli proti soupeři, který vedl tabulku ligy. Myslím, že se nám herně i výsledkem zápas podařil, navíc jsme Brno opakovaně dostávali pod tlak a vytvářeli si brankové příležitosti,“ hodnotil duel sparťanský kouč, který dal poprvé příležitost také kapitánovi A-dorostu Patriku Čavošovi.

„Trochu nás utlumila penalta v době, kdy Brno mělo převahu. Cením si, že hráči pracovali na 100 %. Hrálo se nahoru dolů, netaktizovalo. S bodem i herním nasazením jsem spokojen,“ dodal trenér Petr Janoušek, a pochválil také brankáře Filipa Ngyuena, jenž skvělými zákroky ve druhé půli držel naděje Sparty na dobrý výsledek.

AC Sparta Praha „U21“ – FC Zbrojovka Brno „U21“ 2:2 (1:1)

Branky: 33. Matoušek, 88. Pešek – 40. Avdič, 57. Matyska (z penalty).

ŽK: Varaďa, Avdič.

ČK: 90. Varaďa.

Sparta: Nguyen – Macháč, Tomášek, Matějka, Holas (66. Neužil) – Reiter (46. Záviška), Čavoš, Folprecht, Pešek, Mařík (79. Měska) – Matoušek (66. Hájek).

Brno: Petr – Kršák, Varaďa, Malík, Halaška, Matyska, Lutonský, Přerovský (73. Vávra), Janoščin, Avdič, Škoda (88. Stehlík).

Rozhodčí: Lerch – Pilný, Šmakal.