Juniorka prohrála s Bohemians

1. 5. 2014 | 14:07zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška v Uhříněvsi podlehli domácím, posíleným o hráče ligového A-týmu 0:3.

Hráči v zelenobílých dresech šli do vedení už v 11. minutě, kdy se N'Dekre zjevil před Zavadilem a šikovný lobem překonal sparťanského gólmana. O vyrovnání se střelou z 25 metrů po rychlém brejku pokoušel Nový, ale jeho rána skončila v Dočekalově náruči. Po půlhodině hry se domácí dostali do dvoubrankového vedení, kdy po přihrávce za obranu Jan Moravec a střelou k tyči se štěstím překonal Zavadila. Pět minut před koncem první půle Hájek šikovně hlavou prodloužil míč na Nečase, ale jeho ránu v šestnáctce Dočekal vyrazil. Vzápětí mohl snížit Čavoš, ale po přímém kopu Karafiáta těsně nedosáhl na míč.

Po změně stran zvýšil na 3:0 svým druhým gólem Jan Moravec, když se jeho střela z 20 metrů odrazila od břevna zřejmě za brankovou čáru. O chvíli později nebezpečně pálil Martin Hašek mladší, ale obránce soupeře jeho pokus tečoval těsně nad břevno. V samotném závěru ještě mohl korigovat Hájek, který se dostal k odraženému míči na hranici vápna, ale jen těsně minul.

„Řekl bych, že 25 minut jsme hráli celkem slušný fotbal. Z naší strany nevidím, že by se jednalo o herní průšvih. Měli jsme větší držení míče, ale dostali jsme lekci z produktivity,“ viděl příčinu prohry trenér Petr Janoušek. „V závěru už se projevilo, že hrajeme s úzkým kádrem dvě náročné soutěže. Je vidět na hráčích, že jsou unavení. Klukům můžu vytknout, že byla vidět ustrašenost vyplývající z toho, že Bohemka hrála od podlahy,“ dodal kouč sparťanských juniorů.

Bohemians Praha 1905 „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 3:0 (2:0)

Branky: 11. N'Dekre, 35. a 56. Moravec.

ŽK: Havel, Šebek, Trýzna, Žaloudek – Macháč, Matějka.

Bohemians: Dočekal – Ibeagha, Růžička, Trýzna, Budínský (60. Žaloudek), N'Dekre (78. Hejno), Havel (69. A. Kraus), Artemuk (72. Řezníček), Šebek, J. Moravec (64. Kostka), Rothe.

Sparta: Zavadil – Macháč, Breda (46. Bederka), Matějka, Nový (60. Vondra) – Záviška (46. Pešek), Karafiát (46. Hašek), Čavoš, L. Moravec – Nečas (46. Sýkora), Hájek.

Rozhodčí: Ochotnický – Kotalík, Cihlář.