Juniorka přestřílela Plzeň

24. 10. 2016 | 15:22zpět na seznam novinek

Sparťané nastoupili do první půle posilněni o čtyři hráče A-týmu. Matěj Pulkrab, Josef Šural, Daniel Holzer a Costa se tak stali součástí atraktivního šestigólového poločasu, který ale nepoznal vítěze. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla o poznání klidnější. Domácí zůstávali častěji na míči a Západočechům toho už tolik nedovolili.

Vstup do utkání vyšel Spartě podle představ. Již v šesté minutě se prosadil Matěj Pulkrab, jehož zakončení hodně připomínalo čtyři dny starou vítěznou branku z Izraele v Evropské lize.

Ještě do desáté minuty stihli domácí svůj náskok navýšit na rozdíl dvou branek. Špaček milimetrovou přihrávkou uvolnil Konatého, který si nejprve položil plzeňského brankáře, načež bez problémů zakončil.

Ve čtyřiadvacáté minutě hosté dokázali snížit, v podstatě z první vážnější šance. Přízemní centr procedil se štěstím za Štorcovy záda Sedláček. Uplynula sotva minuta hry a bylo vyrovnáno. Hlavatý se objevil v pokutovém území nikým neatakován a střelou k levé tyči vyrovnal na 2:2.

Následovaly dvě dobré příležitosti Sparty, které však zůstaly nevyužity. Nejprve se Pulkrab pokoušel gólmana překvapit střelou z první, která mířila jen těsně vedle. Ve druhém případě uvolnil Špaček pěknou přihrávkou Konatého, jehož pokus o přehození brankář přečetl.

Vedení na stranu Sparty tak svým druhým gólem v zápase strhl Matěj Pulkrab, jenž si ve správný čas naběhl na přední tyč a střelou z jedničky překonal bezmocného Sváčka.

Už se zdálo, že oba týmy odejdou do kabin za příznivějšího stavu pro domácí, ale v první minutě nastaveného času prošel do pokutového území Havel a střelou na zadní tyč vyrovnal stav utkání na 3:3.

„Úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Mohlo se zdát, že půjde o jednoznačný zápas, ale po dvaceti minutách hry jsme polevili. Ustoupili jsme od naší aktivní hry, přestali napadat a soupeři jsme nechávali hodně prostoru, což se nám vymstilo. Plzeň během minuty vyrovnala, do poločasu stihla přidat ještě třetí branku a nutno říct, že zaslouženě,“ shrnul první poločas Michal Horňák.

Druhý poločas začal o poznání opatrněji. Vážnější šance byla k vidění až v 65. minutě, kdy se Konaté dostával ze strany do úniku. Střelu z těžké pozice vyrazil Sváček na roh. O čtyři minuty později už byl Konatého pokus úspěšný. Kapitán Milan Kadlec ho posunul načasovanou přihrávkou do vápna, útočník z Pobřeží Slonoviny se zbavil plzeňského obránce, následně obelstil i brankáře a střelou do horní poloviny branky poslal Spartu do vedení 4:3.

V zápětí se mohl postarat o dvoubrankové vedení. V samostatném úniku se Špačkem ale nevyřešil situaci optimálně a z velmi slibné příležitosti tak nic nebylo. Definitivní pojistka tak přišla v 90. minutě. Konaté na půlící čáře utekl plzeňské defenzivě, obešel brankáře a střelou do prázdné brány dovršil hattrick, čímž stanovil na konečných 5:3.

Výhra posunula juniorku na druhé místo za Hradec Králové. "Votroci" sice mají náskok jednoho bodu, zároveň však sehráli o zápas víc.

Ve dvanáctém kole Juniorské ligy zajíždí Sparta do Příbrami, kde hraje v pondělí 31. října od 14:30.

AC Sparta Praha U21 – FC Viktoria Plzeň U21 5:3 (3:3)

Branky: 6. a 38. Pulkrab, 10., 69. a 90. Konaté – 24. Sedláček, 25. Hlavatý, 45. Havel.

ŽK: 41. Hlavatý, 80. Kopřiva, 88. Teršl.

Sparta: Štorc – Kadlec Milan, Costa (46. Penc), Sváta – Holzer (46. Balvín), Palečko, Císařovský (73. Cabadaj), Špaček, Šural (46. Čmelík) – Konaté, Pulkrab (46. Rajmon).

Plzeň: Sváček – Vukajlovič, Hlavatý, Hašek (68. Vilček), Kopřiva – Sedláček, Skála (73. Svoboda), Matějka, Havel (83. Suchý) – Novák, Teršl.

Rozhodčí: Klíma – Urban, Vlasjuk.