Juniorka přes sympatický výkon prohrála v Brně s lídrem tabulky

5. 11. 2012 | 16:34zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška ještě sedm minut před koncem drželi nerozhodný stav proti favorizované Zbrojovce. Rozhodla trefa z přímého kopu v podání obránce Matysky.

Do sestavy se po dvouměsíční absenci vrátil sedmnáctiletý Ondřej Karafiát, který v utkání s Jabloncem utrpěl zlomeninu nohy. „Přestože nastoupil po delší pauze, podal velmi kvalitní výkon,“ pochválil svého svěřence sparťanský kouč.

Brněnští během prvního poločasu hýřili aktivitou. „V první půli se Brno dostávalo do šancí, ale my jsme je dokázali eliminovat,“ hodnotil mladý trenér.

Ve druhém dějství mohli několikrát skórovat sparťané. Karafiát trefil tyč, v závěru pak Jakub Dobiáš s Petrem Hronkem nepřekonali tváří v tvář brněnského gólmana Veselého.

Jediný gól tak padl po ukázkově zahrané standardní situaci. Domácí Matyska překonal Filipa Nguyena přímou střelou z 22 metrů přesně do horního růžku.

„Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí. Myslím, že jsme si zasloužili minimálně bod,“ neskrýval zklamání trenér Sparty Petr Janoušek. "Přál bych si více takových utkání. Viděli jsme hru nahoru dolů, vysoké tempo, presink. Byl to pro nás cenný zápas," dodal.

Příští týden odehraje sparťanská jednadvacítka utkání na hřišti Táborska v pondělí od 14:00.

FC Zbrojovka Brno – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branky: 83. Matyska.

ŽK: Fall, Přerovský, Matyska – Miskovič.

Rozhodčí: Adámková - Hanáková, Chabiča.

FC Zbrojovka Brno: Veselý - Matyska, Zezula, Kršák, Michna – Farmačka (71. Kunc), Fall (90. Kugler), Varaďa, Přerovský – Stehlík (67. Lapeš), Traore (76. Stáňa).

AC Sparta Praha: Nguyen - Holas, Hronek, Breda, Nový - Reiter, Karafiát, Miskovič, Uljaky (73. Griffiths) – Sýkora (76. Pešek), Juliš (79. Dobiáš).