Juniorka přes hrdinský výkon v oslabení podlehla Boleslavi

21. 10. 2013 | 16:57zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři měli zejména v první půli jasně navrch, i po změně stran a vyloučení Tomla si vytvořili brankové příležitosti, ale nakonec se z Mladé Boleslavi vracejí bez bodu.

Sparta šla do vedení už v deváté minutě. Jan Záviška z pravé strany přihrál do středu před šestnáctku Milanu Kadlecovi, ten prostrčil míč mezi obránce na Andreje Keriće, který po otočce křižnou střelou propálil Miroslava Millera, a hosté vedli 1:0.

Deset minut nato vyslal brankář Jakub Kotěra do šance Jakuba Nečase, ten sice přeloboval vyběhnutého gólmana, ale spolu s ním i bránu.

Sparťané měli jasně navrch, ale byli to Mladoboleslavští, kdo se v nastaveném čase prvního dějství dočkal vstřelené branky. Po rohovém kopu se na zadní tyči prosadil Stanislav Klobása a vyrovnal na 1:1.

Po hodině hry Zahustel dostal přihrávku za obranu, ale než se stačil dostat do zakončení, stáhl jej za dres Martin Toml. Sudí Houdek sparťanskému stoperovi ukázal červenou kartu a nařídil pokutový kop, ze kterého však Eliáš mířil nad bránu.

O sedm minut později domácí dostali další příležitost kopat penaltu. Sudí Houdek po pádu jednoho z boleslavských hráčů k velké nevoli sparťanů opět ukázal na značku pokutového kopu. Balon si tentokrát vzal Stanislav Klobása a poslal Mladou Boleslav do vedení 2:1.

Sparta i nadále bojovala o bodový zisk. Jan Záviška si v závěru šikovně zaběhl za obranu a křižnou střelou levačkou trefil tyč. O chvíli později Martin Hašek mladší dostal z levé strany od Jakuba Peška přihrávku na hranici šestnáctky, ale trefil dobře vybíhajícího Millera. Další šanci měl opět Záviška, který mířil do šibenice k zadní tyči, ale těsně minul. Mladá Boleslav tak uhájila jednobrankový náskok a zvítězila 2:1.

„Cením si, že ani v deseti lidech jsme to nezabalili. Kluci hráli s chutí a velkým nasazením. Hráči nerezignovali a dostávali se do šancí,“ chválil své svěřence po zápase trenér Petr Janoušek.

FK Mladá Boleslav „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 2:1 (1:1)

Branky: 45. a 66. Klobása – 9. Kerić.

ŽK: Geissler – Kerić, Vondra, Skopec.

ČK: 60. Toml.

Ml. Boleslav: Miller – Křapka, Skořepa (90. Klíma), Vraštil, Eliáš, Klobása, Živnůstka, Brunclík, Štípek (88. Fidrich), Geissler, Zahustel (73. Šulc).

Sparta: Kotěra – Kadlec, Breda, Toml, Vondra (46. Pešek) - Záviška, Skopec (83. Šíma), Hašek, Macháč – Nečas (62. Hájek), Kerić (46. Bourenane).

Rozhodčí: Houdek – Fišer, Szikszay.