Juniorka porazila Kladno a podruhé v řadě neinkasovala

19. 7. 2014 | 16:16zpět na seznam novinek

Junioři pod vedením nového kouče Michala Horňáka vyhráli ve druhém přípravném utkání ze tří. Sparťané v tropickém horku porazili na Strahově divizní Kladno 2:0 po trefách Jurdíka a Kitanoviče.

Domácí šli do vedení už v osmé minutě, kdy po autu Pamiče přihrál Podaný ve vápně Milanu Jurdíkovi, který si zasekl míč a poté namířil přízemní střelu přesně k tyči.

Pět minut před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Aleksandar Kitanovič, jenž po přihrávce testovaného Srba Bogdana Mladenoviče zakončil přečíslení třech sparťanů na dva obránce hostů.

Po změně stran Pražané hrozili z centrů, ale Pešek s Šímou přihrávky ze stran nezužitkovali. Duel tak skončil výhrou Sparty 2:0. Za Spartu nastoupil po dlouhé době Roberto Pellegrini. Brankář italského původu zde působil v mládežnických kategoriích, později se vydal studovat do Spojených států a nyní je zpátky ve Spartě.

„Můžeme být spokojení, že jsme ve druhém zápase nedostali gól a pohlídali si obranné standardky. Lepší výkon jsme předvedli v první půli, poté se projevila únava z náročného programu a také počasí,“ uvedl ke střetnutí s Kladnem trenér Michal Horňák.

„Potěšily mě naše protiútoky. Myslím, že většinu zápasu jsme měli hru pod kontrolou, ale viděl jsem také dílčí nedostatky v obraně,“ upozornil kouč sparťanské juniorky, jemuž chyběl jen Richard Macháč, který se po zranění kolena již zapojil do tréninku.

Juniorský tým v neděli odjíždí na soustředění do Chotýšan, kde se bude připravovat do pátku. V pondělí 28. července již sparťané nastoupí k prvnímu souboji Juniorské ligy na hřišti Jihlavy.

AC Sparta Praha „U21“ – SK Kladno 2:0 (2:0)

Branky: 8. Jurdík, 40. Kitanovič

Sparta: Pellegrini (46. Hrdina) – Mejdr (46. Kadlec), Toml (46. Vokoun), Matějka (46. Deli), Pamič (46. Hovorka) – Kitanovič, Čavoš, Mladenovič (46. Kulhánek), Podaný (46. Pešek) – Jurdík, Surmaj (46. Šíma).