Juniorka porazila góly Reitera Jablonec 2:1

18. 3. 2013 | 16:36zpět na seznam novinek

Sparťané už v desáté minutě prohrávali po trefě Jurča, díky dvěma gólům Rudolfa Reitera však ještě během úvodní dvacetiminutovky dokázali otočit. Vedení 2:1 pak vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Jablonečtí přijeli do Prahy v roli favorita, který zvítězil v posledních třech utkáních se skóre 14:3. Ve středu obrany Severočechů nastoupil Petr Hronek, který byl na podzim kapitánem sparťanské juniorky.

První vážnější šanci měl už ve třetí minutě Jakub Pešek, kterého našel přesným přízemním centrem Reiter. Sparťanský záložním však na penaltě trefil jen jabloneckého obránce před sebou. V desáté minutě Jablonečtí kopali penaltu po faulu Jana Sýkory, který nastoupil netradičně na levém kraji obrany. Štemberkův pokus sice Filip Nguyen vychytal, na dorážku Jurči však nestačil a hosté se ujali vedení. 0:1. „Nepodrželi jsme gólmana, který nám chytil penaltu,“ zlobil se trenér Janoušek.

Sparta vyrovnala o deset minut později. Tiémoko Konaté se díky své rychlosti uvolnil na levé straně a následně našel před bránou Rudolfa Reitera, který ve snadné pozici uklidil míč do sítě. 1:1. Krátce nato střelec vyrovnávací branky vystihl chybu v rozehrávce hostů a okamžitě pádil do vápna, kde prudkou střelou pod břevno překonal jabloneckého gólmana. 2:1.

Po změně stran se ve velké šanci objevil jablonecký Jan Pázler, kterého povedeným pasem uvolnil Jurčo. Útočník jabloneckého ligového A-týmu však nevyzrál na vyběhnuvšího Filipa Nguyena.

Utkání postupně ztrácelo tempo. Hosté sice měli převahu, ale k vážnější šanci to nevedlo. Naopak sparťané se v samotném závěru dostali do přečíslení pěti proti dvěma. Střídající David Mařík uvolnil na pravé straně Tiémoka Konatého, který však nedokázal přihrát přes jabloneckého obránce. Sparťané tak vyhráli 2:1.

„Utkání se hrálo ve vysokém tempu, dokud to šlo. Jablonec splnil očekávání. Před týdnem jsem četl v regionálních novinách, že chtějí potvrdit formu a bodovat i u nás. Těší mě, že jsme se po nepovedeném začátku zvedli a hezkými akcemi otočili,“ hodnotil utkání trenér Petr Janoušek.

„V závěru Jablonec hrál na riziko a přitlačil nás k vápnu, ale poctivou prací jsme to ustáli. V závěru jsme pak ještě mohli pečetit výsledek z přečíslení. S výsledkem jsem spokojený. Potěšil mě náš výkon v první půli, ve druhé už méně, ale bylo to i zvýšeným úsilím hostí zvrátit výsledek,“ dodal kouč sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha U21 – FK Baumit Jablonec 2:1 (2:1)

Góly: 20. a 23. Reiter – 10. Jurča

ŽK: Macháč – Linka

Sparta: Nguyen - Macháč, Breda, Tomášek, Sýkora – Reiter (79. Mařík), Pešek, Lácha (56. Miskovič), Nedbal (54. Ujlaky), Pouček (89. Měska) – Konaté

Jablonec: Fendrich – Landovský, Pavlata, Vaníček, Pázler (77. Hloušek), Štemberk (76. Helm), Štochl, Kubista, Jurča, Hronek, Skwarczek (58. Linka)