Juniorka porazila Baník 3:2

13. 5. 2013 | 15:54zpět na seznam novinek

Ostrava, poslední tým tabulky, přijela k duelu se Spartou s velmi mladým týmem. Na hrotu dokonce nastoupil teprve sedmnáctiletý Jakub Šašinka, jenž dvěma góly stáhl dvoubrankové vedení domácích. Výhru nakonec zařídil střídající Ondřej Měska.

Sparťané se ujali vedení už v sedmé minutě. Rudolf Reiter si převzal míč u půlící čáry a postupoval po pravé straně, poté přihrál na hranici vápna Lukáši Poučkovi, který následně povedeným lobem překonal gólmana. 1:0.

Hosté mohli vyrovnat o čtyři minuty později, kdy po přihrávce zleva nejprve ve vápně promáchl  Voves a Kundrátek poté mířil vedle pravé tyče Nguyenovy brány. Po půlhodině hry Jakub Pešek nejprve kličkoval před šestnáctkou a posléze se snažil technickou střelou trefit k zadní tyči, ale mířil nepřesně.

Na konci prvního poločasu Folprecht prošel středem hřiště, přenesl hru na levou stranu k Maříkovi, který okamžitě centroval před bránu, kde Pouček pálil z voleje těsně vedle pravé tyče.

„Nechtěli jsme Baník podcenit, přestože je poslední. Věděli jsme, že Šašinka je kvalitní hráč. Baník dobře bránil. Šli jsme do vedení, které jsme ještě do přestávky mohli zvýšit. Museli jsme kvůli svalovému zranění střídat Bredu, poté i Holase, kterému bylo špatně,“ hodnotil trenér Janoušek.

Krátce po změně stran se Reiter probil z pravé strany a před odkrytou bránu nahrál Davidu Maříkovi, který bez problémů zvýšil na 2:0.

Ostravští odpověděli v 54. minutě, kdy se povedeným volejem z hranice vápna prezentoval Šašinka. 2:1.

Po hodině hry mohl Baník vyrovnat, když Neužil fauloval pronikajícího Šašinku, ale Tobiáš z penalty mířil vysoko nad bránu. Vyrovnání nakonec přišlo v 74. minutě, kdy po přímém kopu z pravé strany se hlavou prosadil opět Šašinka. 2:2.

Krátce po rozehrávce však vrátil Pražanům vedení střídající Ondřej Měska, který se šikovně obtočil kolem obránce a obstřelil brankáře Andrejka. 3:2.

Tentýž hráč v závěru mohl v samotném závěru přidat svůj druhý gól. Po přihrávce Reitera však jeho střele z malého vápna chyběla razance. Hosté ze závěrečného tlaku vyrovnat nedokázali a Sparta tak ve 30. kole Juniorské ligy zvítězila 3:2.

„Povedl se nám vstup do druhého poločasu a zvýšili jsme náskok. Bohužel se nám nevyhýbají individuální chyby, a tak jsme nechali zápas zdramatizovat. Musím ale pochválit střídání, kdy Měska vyslyšel pokyn: Jdi to rozhodnout,“ dodal k utkání trenér Sparty Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – FC Baník Ostrava „U21“ 3:2 (1:0)

Branky: 7. Pouček, 48. Mařík, 75. Měska - 54. a 74. Šašinka

ŽK: Matějka, Reiter, Pouček - Šašinka

Sparta: Nguyen – Breda (26. Bezstarosti), Matějka, Neužil, Holas (46. Adamec) – Reiter (90. Dobiáš), Pešek, Nedbal (68. Měska), Folprecht, Mařík – Pouček

Baník: Andrejko – Kryštof, Javorek (80. Trajkovski), Kaša, Hrdlička – Kundrátek (85. Váňa), Voves, Novák, Chromečka (57. Juránek) – Šašinka, Tobiáš

Rozhodčí: Ochotnický – Blažej, Šmakal