Juniorka podlehla Hradci Králové 2:4

28. 10. 2013 | 16:13zpět na seznam novinek

Hradec Králové v sestavě s ex-sparťanem Ondřejem Krajákem šel do vedení ve 14. minutě. Sparťané sice dokázali vývoj otočit, ale ještě do konce poločasu inkasovali druhý gól. Po změně stran pak Královéhradečtí dvěma brankami rozhodli o své výhře.

Domácí měli zpočátku více ze hry, ale byli to hosté, kdo šel do vedení. Vobejda napřáhl z 25 metrů a jeho pokus mířil přesně k tyči. Hrdina se po míči natahoval marně. 0:1.

„Prvních patnáct minut bylo z naší strany dobrých. Vytvořili jsme si šanci. Zhruba od dvacáté minuty se hra vyrovnala a bylo k vidění oboustranně průměrné utkání,“ uvedl trenér Petr Janoušek.

Hráči v rudých dresech mohli vzápětí vyrovnat, když Martin Nový levačkou poslal přízemní centr před bránu na Štěpána Hájka, ten však zakončil těsně vedle levé tyče Zavřelovy brány. Krátce nato se sám před Hrdinou zjevil Sixta, ale sparťanský gólman se blýskl povedeným zákrokem. Po půlhodině hry se Pražané dočkali vyrovnání. Zavřel vyběhl daleko z vápna, ale o míč jej obral Richard Macháč a následně skóroval do odkryté brány. 1:1.

Zhruba o čtyři minuty později hradecká defenziva další chybou nabídla Spartě druhý gól. Jan Záviška před šestnáctkou sebral míč obránci a pádil na bránu, ve vápně však byl stažen za dres a sudí Černý nařídil pokutový kop. Kapitán Patrik Čavoš poté střelou do protipohybu Zavřela poslal domácí do vedení 2:1.

Hradec krátce před koncem prvního dějství dokázal odpovědět standardkou ze 30 metrů, po které se míč odrazil k Marku Langrovi, jehož střela z voleje skončila v síti. 2:2.

V 57. minutě mohl Spartě vrátit vedení Štěpán Hájek, kterého vysunul přihrávkou z poloviny Milan Kadlec, ale Hájek tísněný obráncem přestřelil. O jedenáct minut později udeřili opět Východočeši. Po rohovém kopu se zaskvěl dalším skvělým zákrokem Hrdina, ale dorážející Bláha uklidil balon do prázdné brány. 2:3.

Během závěrečné čtvrthodiny se opět dostal do šance Štěpán Hájek. Čavoš si napravo narazil se Skopcem a poté přihrával před bránu Hájkovi. Ten však promáchl. V závěrečných vteřinách, kdy sparťané byli nastěhovaní ve vápně soupeře, udeřil z brejku nehlídaný Bláha, který přeloboval vybíhající Hrdinu a uzavřel tak skóre zápasu na 2:4.

„Příčinu otočení skóre vidím v tom, že někteří hráči jsou myšlenkami ještě na kvalifikaci devatenáctek, jiní na včerejším zápase béčka v Převýšově a u dalších se projevilo zklamání ze sobotní prohry A-dorostu s Olomoucí,“ pokračoval v hodnocení sparťanský kouč.

„Je vidět kumulovaná únava a bohužel také nedisciplinovanost. Touha po vítězství byla více znát u soupeře,“ dodal zklamaný trenér Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – FC Hradec Králové „U21“ 2:4 (2:2)

Branky: 30. Macháč, 34. Čavoš (z penalty) – 14. Vobejda, 45. M. Langr, 68. a 90. Bláha.

ŽK: Miskovič - Zavřel, Vobejda, Bláha.

Sparta: Hrdina – Kadlec (68. Hašek), Breda, Bederka (76. Pešek), Nový – Záviška (57. Nečas), Čavoš, Skopec, Miskovič Macháč – Hájek (80. Šíma).

Hradec Králové: Zavřel – Kučera (51. Soukup), Vobejda, Krčál, Holeš, Kraják, M. Langr (71. Pago), Sixta (66. Týfa), Novák, Bláha, Zec (88. Zezula).

Rozhodčí: Černý – Kovařík, Trska.