Juniorka nezužitkovala herní převahu a remízovala se Znojmem

1. 8. 2013 | 16:32zpět na seznam novinek

Na Čavošův gól odpověděli hosté dorážkou přímého kopu nařízeného za malou domů. Do utkání zasáhl také senegalský stoper Abdoulaye Diallo, který je ve Spartě na testech.

První vážnější šance přišla až po půlhodině hry. Tiémoko Konaté  z pravé strany přihrával před bránu a Adamu Kučerovi chybělo jen pár centimetrů, aby překonal Petra Drobisze. O sedm minut později se zkušený gólman vytáhl proti střele z 20 metrů v podání Bělčického, který předtím vystřídal zraněného Závišku.

Pět minut po změně stran Miskovič povedeným obloučkem poslal do šance Kučeru, který však ztroskotal na vyběhnuvším Drobiszovi. Sparťané využili své herní převahy v 56. minutě, kdy Bělčického ostrý centr usměrnil hlavou do brány kapitán Patrik Čavoš. 1:0.

Po hodině hry Sýkora prostrčil před šestnáctkou míč na Čermáka, který postupoval sám na gólmana, ale jeho následný oblouček skončil těsně vedle vzdálenější tyče. V 67. minutě při závaru před sparťanskou bránou Čermák vsedě přikopl míč Pacovskému, který jej chytil do ruky a rozhodčí Orel odpískal malou domů. Přímý kop z těsné vzdálenosti malého vápna skončil ve zdi, po několika dorážkách však sudí ukázal na středový kruh, přestože sparťané reklamovali, že míč v nepřehledné situaci nepřešel za brankovou čáru. 1:1.

Oba týmy se v závěru rvaly o vítězství. Sparťané v nastaveném čase po rohu Čermáka z pravé strany dostali míč do brány. Rozhodčí Orel však ukázal, že před dorážkou Bredy měl Diallo zahrát rukou. Duel sparťanské juniorky s nováčkem ligy ze Znojma tak skončil remízou 1:1.

„Výkonnostně jsme slušně navázali na zápas se Slováckem. Hráči širšího kádru áčka opět náš tým táhli. Od prvního poločasu bylo vidět, že si dokážeme vytvořit herní převahu. Nepamatuji si, že by nás soupeř dostal pod tlak nebo do prekérních situací. Byli jsme výrazně lepší v držení míče, tipuji to tak 70:30, ale nedokázali jsme to střelecky zúročit, i když jsme měli jasné gólové příležitosti. Výsledek je pro mne zklamáním. Měli jsme na to dnes vyhrát,“ dodal ke střetnutí se Znojmem trenér Sparty Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – 1. SC Znojmo „U21“ 1:1 (0:0)

Branky: 56. Čavoš – 67. Cihlář.

Sparta: Pacovský – Kadlec, Bederka, Diallo, Sýkora – Záviška (32. Bělčický), Čavoš (82. Breda), Miskovič (70. Skopec), Čermák, Kučera – Konaté (82. Nečas).

Znojmo: Drobisz – Jurič, Cihlář, Zifčák, Šrámek (78. Hlávka), Simerský, Marič, Hověz, Juhaňák (62. Le Minh Tanh), Hříbek, Melecha (89. Hájek).