Juniorka nestačila na Příbram

31. 10. 2016 | 17:23zpět na seznam novinek

Ve dvanáctem kole Juniorské ligy si Sparta připsala třetí porážku v sezoně. Příbramští nedávali znát, že je jejich celek až na předposlední příčce tabulky a soupeře dokázali, především v prvním poločase, přehrát.

Sparťané si svou první šanci vytvořili po čtvrt hodině hry, kdy dobře zafungovala spolupráce mezi Císařovským a Dudlem, s následnou střelou neměl však brankář Boháč větší problémy.

V jednadvacáté minutě zůstal po jednom ze soubojů ležet na zemi kapitán Milan Kadlec, který nakonec musel nuceně střídat. Kapitánskou pásku převzal Jan Špaček.

Po půl hodině hry se aktivita příbramských hráčů vyplatila. Urostlý Štěpán Kacafírek se zbavil dvou obránců a přízemní střelou na přední tyč překonal Patrika Štorce. Uplynuly pouze čtyři minuty a situace se opakovala. Kacafírek se šikovně zbavil svých strážců a nekompromisní ranou pod břevno nedal Štorcovi sebemenší šanci zareagovat.

Sparťané se však dokázali vrátit do hry gólem do šatny. Tečovaný míč do vápna prošel až k Císařovskému, který mezi nohama brankáře Boháče procedil míč do sítě.

Do druhé půle již vstoupili, podle předpokladu, aktivněji hosté. Jejich pokusy však povětšinou končily na obětavě hrajících obráncích Příbrami. Z následného velkého počtu rohových kopů se ale sparťané nedokázali prosadit.

Dvougólového vedení se tak paradoxně ujali domácí. Roman Květ vyslal ve snaze centrovat oblouček do vápna, který k velkému překvapení, snad i samotného hráče, zapadl za vyběhnutého Štorce – 3:1.

Závěrečný tlak přineslu se Spartě povedlo snížit. Jakub Eichler byl na trávníku jen pár vteřin, když ho nezištnou přihrávkou našel Daniel Rajmon. Pro Eichlera již nebyl problém uklidit míč do prázdné branky. V úplně poslední šanci na vyrovnání se ocitl Konaté. Jeho střela zpoza vápna se však mezi tři tyče nevešla, a tak svěřenci Michala Horňáka utrpěli třetí prohru v sezoně.

"Už před zápasem jsme kluky upozorňovali na vytáhlého útočníka Kacafírka. Asi nás moc dobře neposlouchali, protože nám v první půli dal dvě branky. Celkově v první půli zůstal náš výkon za očekáváním. Všude jsme byli druzí a neměli jsme odražené míče. Druhá pětačtyřicetiminutovka už přinesla zlepšení. Začali jsme více bojovat, hráli aktivněji, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo. Musím říct, že jsme prohráli zaslouženě," shrnul nevydařený zápas trenér Michal Horňák.

FK Příbram U21 – AC Sparta Praha U21 3:2 (2:1)

Branky: 32. a 36. Kacafírek, 68. Květ – 44. Císařovský, 80. Eichler.

ŽK: 65. Květ, 72. Garcia – 51. Surmaj.

Příbram: Boháč – Břížďala, Mareš (86. Makoš), Růžek, Holý – Laňka (88. Macek), Januška (68. Šrain), Květ, Ježdík – Kacafírek, Garcia.

Sparta: Štorc – Kadlec Milan (21. Penc), Köstl, Sváta – Dudl (46. Čmelík), Cabadaj, Špaček (80. Eichler), Havelka (62. Palečko), Císařovský – Surmaj (75. Rajmon), Konaté.

Rozhodčí: Ulrich – Vít, Vodrážka.