Juniorka neproměnila mnoho šancí a podlehla Sigmě 0:1

19. 5. 2014 | 15:58zpět na seznam novinek

Souboj sparťanských juniorů s Olomoucí rozhodla Danisova branka z 15. minuty. Sparta měla jednoznačně více ze hry, ale na vstřelení gólu to nestačilo.

Domácí mohli jít do vedení už v desáté minutě, kdy Miskovič pasem z vlastní poloviny poslal do šance Jakubova, ale ten nepřekonal dobře vyběhnutého Reichla. Olomouc udeřila o pět minut později díky trefě Danise, který zužitkoval přihrávku do vápna a zblízka prostřelil Kotěru.

V 19. minutě mohl srovnat Nečas, kterého poslal do úniku z pravé strany Matějka, ale opět zakročil Reichl, jenž si se střelou z úhlu poradil. Tři minuty před koncem prvního poločasu se opět zjevil v šanci Jakubov, jehož našel centrem k bližší tyči Nečas, ale zakončení Jakubova stihl obránce Sigmy zblokovat.

„Vstoupili jsme do zápasu aktivně. Hned jsme mohli dát tři góly po hezkých kombinačních akcích. Kdybychom o poločase vedli 3:0, asi by se nikdo nedivil,“ hodnotil trenér Petr Janoušek.

Také ve druhé půli se hrálo především na polovině hostů. Vokoun se po rohu a následném šťastném odrazu dostal k míči v malém vápně, ale Reichl mu včas vyběhl pod nohy. Krátce nato neuspěl z dalšího rohového kopu hlavičkující Lukáš Moravec. V 73. minutě prošel míč do šestnáctky k Nečasovi, který ještě zkoušel udělat kličku Reichlovi, ale míč si ukopl do zámezí.

Sparťané v samotném závěru dostali soupeře ještě více pod tlak, ale Olomouc opět podržel gólman Reichl, a tak svěřenci Petra Janouška po třech výhrách v řadě tentokrát zůstali bez bodu.

„Musím uznat, že Olomouc měla mladší tým. Utkání se hrálo v tempu a v podstatě ve vápně soupeře. Ve druhém poločase už se přece jenom projevila kumulovaná únava z dalších zápasů. Tempo i tak zůstalo vysoké, ale bohužel naše produktivita byla nízká,“ uvedl po závěrečném hvizdu kouč Sparty.

„Výsledkem našeho tlaku bylo, že Olomouc kopala první roh až v 70. minutě. Dokázali jsme se prosazovat, vytvářet si souvislý tlak, ale nezúročili ho. Fotbal se hraje na góly a jediná branka rozhodla. Asi jsme si dnes nezasloužili vyhrát,“ dodal trenér Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – SK Sigma Olomouc „U21“ 0:1 (0:1)

Branka: 15. Danis.

ŽK: Macháč, Matějka.

Sparta: Kotěra – Macháč (80. Surmaj), Matějka, Vokoun, Vondra - Nečas, Breda, Miskovič, Nový (63. Mejdr) - Skopec (86. Kitanovič) – Jakubov (52. L. Moravec).

Olomouc: Reichl – Hladík, Ševčík, Krayzel, Hýbl, Richter, Danis (46. Fišer), Stříž, Ševčík (86. Markovič), Holub (71. Bala), Kováč (58. Yunis).

Rozhodčí: Vít – Pospíšil, Novák.