Juniorka neoplatila porážku A-týmu, v Liberci remízovala 1:1

6. 5. 2013 | 15:49zpět na seznam novinek

Sparťané šli do vedení zásluhou Lukáše Poučka. Tentýž hráč navíc dvakrát trefil tyč.

Na přání Severočechů hosté nastoupili bez Tina Karamatiće, který je ve Spartě na testech právě z Liberce. Naopak kanadský brankář Sotiri Varlokostas už tým opustil.

Svěřenci Petra Janouška šli do vedení ve 20. minutě. Mařík s Peškem zahráli nakrátko rohový kop, po následném centru poté hlavičkoval Petr Breda. Míč se odrazil k Lukáši Poučkovi, který pak z malého vápna překonal gólmana Zoula. 1:0 pro Spartu.

Pár minut na to Pouček zakončil brejk střelou z 25 metrů, ale trefil jen tyč. Liberečtí se dokázali prosadit až v 72. minutě. Křižný pas z pravé strany našel na zadní tyči Dydowicze, který zpracoval míč na prsa, obešel Bredu a povedenou trefou k levé tyči Nguyenovy branky vyrovnal na 1:1.

Vedení mohl opět strhnout na stranu Sparty Lukáš Pouček, který si seběhl do středu, ale následně opět pálil do tyče. Duel 29. kola tak skončil remízou 1:1.

„Soupeř na nás v úvodu vlétl podobně, jako se to Liberci povedlo v zápase A-týmů. Dokázali jsme se z tlaku domácích vymanit a dokonce se dostali do vedení. Ve druhé půli nás Liberečtí přehrávali, trefili tyč, břevno a zahrávali 17 rohů,“ hodnotil střetnutí sparťanský kouč Janoušek.

„Za remízu můžeme být rádi, ale nechci tím srážet výkon hráčů, kteří bod opravdu vybojovali,“ pochválil své svěřence Petr Janoušek.

FC Slovan Liberec „21“ – AC Sparta Praha „21“ 1:1 (0:1)

Branky: 72. Dydowicz – 20. Pouček.

ŽK: Kmoníček, Bouška.

Liberec: Zoul – Janec, Tóth (46. Trnka), Kmoníček (46. Jánošík), Drobílek, Dydowicz (90. Beníšek), Bouška, Sackey (46. Leibl), Komenda, Krystan, Coufal.

Sparta: Nguyen – Machač, Breda, Neužil, Holas - Reiter (54. Bezstarosti), Pešek, Miskovič, Mařík (77. Adamec) - Pouček (67. Dobiáš), Hájek (67. Laptev).

Rozhodčí: Vlasjuk – Zeman, Mrkáček