Juniorka nenapodobila áčko a podlehla Liberci

28. 4. 2014 | 15:42zpět na seznam novinek

Po bezbrankové první půli sparťané dvakrát inkasovali. Kvůli zranění střídal Miskovič, který ze souboje s protihráčem odešel s naraženým bokem. Ke konci odstoupil i Pešek kvůli bolesti třísla.

Sparťané mohli v první jít do vedení po dvou individuálních akcích Jakuba Peška, který zprava přihrával Nečasovi a Čavošovi, ale ani jedna akce ke gólu nevedla. „Liknavým a neprofesionálním přístupem jsme promarnili první poločas,“ mrzelo trenéra Janouška. „Ve druhé půli jsme zlepšili přístup a hráli ve větším pohybu. Chtěli jsme hrát fotbal, ale domácí nás ztrestali svou efektivitou. Proměnili snad sto procent šancí,“ pozoroval sparťanský kouč. Největší gólové příležitosti Sparty měl Jakub Nečas, který v 58. minutě trefil břevno, a poté neuspěl ani ve dvou samostatných únicích, kdy ztroskotal na brankáři Kolářovi. Čavošovu střelu ze 77. minuty obránce Severočechů vykopával na poslední chvíli.

Domácí se poprvé prosadili osm minut po změně stran. Macháč prohrál souboj u brankové čáry, poté přišel zpětný pas, který se odrazil k Dydowiczovi a ten prostřelil Filipa Nguyena. Po hodině hry soupeř zvýšil na konečných 2:0, když se balonu za obranou Sparty zmocnil Bouška, jenž poté přeloboval Nguyena. „Naše hra byla plná ztrát a nepřesností. Ani zlepšený přístup ve druhé půli nestačil na to, co chceme hrát,“ dodal trenér Petr Janoušek.

FC Slovan Liberec „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 2:0 (0:0)

Branky: 53. Dydowicz, 64. Bouška.

ŽK: Soungole, Egert – Pešek.

Liberec: Kolář – Egert, Soungole (77. Ondráček), Novotný, Vojtěšek, Dydowicz, Bělíček, Ambrož (80. Lanfranchi), Bouška (87. Kaiser), Frimmel, Krejčí (46. Drobílek).

Sparta: Nguyen – Machač, Bederka, Matějka, Vondra - Breda, Miskovič (18. Skopec, 67. Hájek) - Pešek (82. Kitanovič), Čavoš, Moravec -  Nečas.

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Martínek.