Juniorka napodobila A-tým a také porazila Plzeň!

17. 3. 2014 | 15:30zpět na seznam novinek

Juniorka získala v první půli dvougólový náskok díky trefám Jakubova a po změně stran dvakrát skóroval Kerić. Plzeň se už zmohla jen na snížení gólem Hvězdy.

Hosté mohli jít do vedení už v osmé minutě, ale Hrdlička mířil z hranice vápna jen do břevna. Vzápětí Nečas na druhé straně pronikl do vápna a přihrál Alexandru Jakubovovi, jehož první střelu Šiman vyrazil před sebe a sparťanský forvard následující dorážkou hlavou poslal Spartu do vedení 1:0. Čtyři minuty na to trefil Kerić po rohu Miskoviče tyč. Po půlhodině hry mohl druhou trefu přidat Jakubov, ale po pasu Závišky mířil vysoko nad bránu. O chvíli později Šiman stihl odehrát dlouhý míč před Kerićem jen k Jakubovovi, ale jeho lob mířil nad bránu. A tak se navrátilce z hostování v Senici dočkal v závěru první půle. Jakub Nečas vystihl chybu v rozehrávce a poté přihrál Jakubovovi, který zakončil do odkryté brány.

Pět minut po přestávce už sparťané vedli 3:0, když Záviška unikl po pravé straně, přihrál Andreji Kerićovi a chorvatský útočník střelou k zadní tyči překonal Šimana. Krátce po rozehrávce Miskovič vyhrál ostrý souboj ve středu hřiště a vyslal do sóla Andreje Keriće, který nadvakrát dopravil míč do sítě a Sparta vedla 4:0. Západočeši snížili v 76. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil Hvězda, ale to bylo z jejich strany vše. Svěřenci Petra Janouška tak v duelu 27. kola zvítězili 4:1.

„Strategii jsme přizpůsobili hře v útoku s Jakubovem a Kerićem, který dodal patřičný klid. V prvním poločase jsme si vytvořili několik gólových příležitostí a mohli jsme po první půli vést vyšším rozdílem,“ popisoval po zápase trenér Janoušek. „Je k zamyšlení, proč jsme neproměnili vyložené šance. Každopádně vítězství si ceníme i vzhledem k minulému zaváhání s Táborskem,“ dodal kouč sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha „U21“ – FC Viktoria Plzeň „U21“ 4:1 (2:0)

Branky: 10. a 45. Jakubov, 50. a 52. Kerić – 76. Hvězda.

ŽK: Pernglau.

Sparta: Nguyen – Kadlec, Bederka, Matějka, Nový – Záviška, Miskovič, Macháč, Nečas (61. Vondra) – Jakubov (65. Moravec), Kerić (88. Hájek).

Plzeň: Šiman – Piroch, Končal, Hamerník, Hrdlička, Štípek (61. Pernglau), Lukeš, Hradecký, Veselinovič (74. Mariánus), Beránek (54. Mlynařík), Chocholoušek (46. Hvězda).

Rozhodčí: Berka – Štěrba, Musil.