Juniorka na závěr sezony porazila Třinec

2. 6. 2014 | 17:25zpět na seznam novinek

Diváci čekali na první branku do 75. minuty, kdy se prosadil Ondřej Karafiát. O deset minut později zvýšil na konečných 2:0 Richard Macháč.

V dresu Sparty se objevil Mohamed Hussain Alkh ze Spojených arabských emirátů, který je v Praze na testech, a už ve třetí minutě přihrávkou za obranu vybídl Jakubova, ale obránce stihl následnou střelu tečovat na roh. Alkh nakonec už v 28. minutě odkulhal na střídačku a zápas pro něho skončil.

Největší šanci prvního poločasu měl Aleksandar Kitanovič po kolmici střídajícího Peška. Bosenský záložník však trefil tyč. Chvíli nato pálil Jiří Miskovič z 25 metrů, ale jeho rána pouze roztřásla břevno.

„První poločas byl vyrovnaný. Zase jsme dopláceli na neproměněné šance nebo akce skončí na předfinální přihrávce,“ řekl trenér Janoušek.

Také ve druhé půli měli sparťané dost příležitostí na otevření skóre. Jakubov v 70. minutě po centru Karafiáta trefil zblízka jen bližší tyč. Sparta se nakonec dočkala čtvrthodinu před koncem, kdy po závaru ve vápně dostal zpětnou přihrávku Ondřej Karafiát a bez problémů vstřelil první branku utkání.

Třinečtí mohli záhy vyrovnat, ale po střele do tyče trefil dorážející Christu z malého vápna jen břevno, přestože zakončoval do odkryté brány. V závěru pak přidal druhý gól Sparty Richard Macháč, který po přihrávce za obranu šel na gólmana spolu s Haškem, ale nakonec zakončil sám přesně k tyči.

Sparta tak v posledním střetnutí Juniorské ligy porazila Třinec 2:0.

„Kromě gólových akcí jsme si vytvořili i další šance, dostali hosty pod tlak, ale také jsme nedbalým způsobem mohli inkasovat,“ hodnotil Petr Janoušek. Jsem vděčný klukům, že utkání odpracovali a zvládli po víkendu druhý zápas,“ dodal kouč sparťanské juniorky, proti němuž nastoupili i jeho někdejší svěřenci z Ostravy: „Hrálo proti nám pět hráčů, u kterých jsem se podílel na výchově v Baníku a přiváděl je tam z Bruntálu nebo Bohumína. Věřím, že se jim bude dařit a dotáhnou to ještě dál.“

AC Sparta Praha – FK Fotbal Třinec 2:0 (0:0)

Branky: 75. Karafiát, 85. Macháč.

ŽK: Miskovič.

Sparta: Nguyen - Kadlec, Breda (72. Matějka), Vokoun, Nový – Alkh (28. Pešek), Miskovič, Macháč, Kitanovič (70. Sulovský) – Jakubov (84. Hašek), Surmaj (46. Karafiát).

Třinec: Bruk – Roman (58. Zimka), Velner, Trajkovski (87. Šipula), Hála, Kyselý, Wojnar (81. Puczok), Voves, Švábík, Machala, Christu.

Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Cihlář.