Juniorka na závěr podzimu rozstřílela Znojmo 5:0!

28. 11. 2013 | 16:30zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři zakončili podzim jasným vítězstvím na znojemském umělém trávníku v Jevišovicích, přestože někteří hráči nastoupili ke třetímu utkání během šesti dnů. Příležitost dostal také bosenský obránce Ibrahim Škahič, který je ve Spartě na testech.

„Odehrál si své. Nezaostával. Je stoper, ale dnes ukázal, že zvládá i pravý kraj obrany, kde hrál do 67. minuty,“ hodnotil někdejšího hráče Karviné trenér Janoušek.

Sparta v chladném větrném počasí šla do vedení po půlhodině hry. Po rohovém kopu Adama Kučery se míč odrazil před šestnáctku k Martinu Haškovi mladšímu a ten levačkou napálil balon za záda gólmana Dolečka. 1:0. Vzápětí musel střídat Adam Kučera kvůli obnovenému zranění třísel. Jeho nástupce Jakub Nečas dvanáct minut po svém příchodu pronikal po levé straně, zasekl a přihrál Martinu Novému, který udělal kličku do středu a z 22 metrů přesnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Ve druhé půli zářilo duo Záviška-Skopec. V 59. minutě David Skopec z poloviny hřiště přihrál přesně mezi obránce Janu Záviškovi, ten prostřelil Dolečka a Sparta vedla 3:0. O třináct minut později Skopcovu střelu srazil obránce Znojma jen k Záviškovi, který střelou k tyči přidal svůj druhý gól. 4:0.

Pět minut před koncem Patrik Čavoš uvolnil na pravé straně Závišku, který prošel až k brankové čáře a zpětným pasem našel Skopce, od něhož se míč odrazil do brány a uzavřel tak skóre zápasu na 5:0.

„Úzké umělé hřiště se nakonec ukázalo být výhodou. Při našem aktivním presingu jsme získali spoustu míčů. Od druhé poloviny prvního poločasu jsme měli jasně navrch. Znojmo jsme fotbalově přehrávali a zastříleli si. Soupeř oproti minulému utkání omladil kádr, takže proti sobě nastoupili takřka stejně staré týmy,“ hodnotil duel trenér Sparty Petr Janoušek, jehož svěřenci se museil vypořádat s velmi náročným programem. „Vrátili se nám hráči z reprezentace. Kluci, kteří hráli v sobotu i v pondělí zápas odpracovali. Na konci jsme dali do hry i Kitanoviće, i když na něm byla znát únava, protože včera hrál za devatenáctku v Českých Budějovicích,“ dodal trenér Janoušek.

1. SC Znojmo „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 0:5 (0:2)

Branky: 30. Hašek, 42. Nový, 59. a 72. Záviška, 86. Skopec.

Znojmo: Doleček – Melecha, Pokorný, Yonov, Hrazdílek – Stáňa, Janák (12. Hověz) – Uchenna (56. Čermák), Yilmaz, Celik – Kirschner.

Sparta: Nguyen – Škahić, Breda (67. Kadlec), Hovorka, Nový - Záviška, Hašek, Miskovič (78. Čavoš), Kučera (30. Nečas) – Skopec - Hájek (78. Kitanović).

Rozhodčí: Plesar – Hájek, Polák.