Juniorka na úvod ligy porazila Slovácko 4:1!

29. 7. 2013 | 20:22zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka si ve velkém horku na kunovickém stadionu poradila se Slováckem díky třem gólům mezi 75. a 80. minutou.

Trenér sparťanských juniorů Petr Janoušek se musel obejít bez Martina Haška mladšího, který už při rozcvičce vinou bolesti chodidla odstoupil a na jeho místo se na poslední chvíli posunul Jiří Miskovič.

Sparťané šli do vedení v 19. minutě. Miskovič uvolnil na pravém křídle Lukáše Pauscheka, který následně našel přihrávkou pod sebe Patrika Čavoše a ten prostřelil Heču. 1:0 pro Spartu. Svěřenci trenéra Petra Janouška mohli ještě do poločasu zvýšit, ale Kučera s Čavošem své šance nevyužili. Tiémoko Konaté dvakrát postupoval sám na gólmana, ale také neuspěl.

Po změně stran měla Sparta opět dostatek příležitostí. Skalák neproměnil dvě stoprocentní šance a podobně dopadli Čermák s Kučerou. V 74. minutě se tak dočkali domácí, kdy Trávník po střele do břevna dorážel do odkryté brány. 1:1.

„Domácí se po vyrovnávacím gólu dostali do euforie. Chtěli zápas otočit, což nám paradoxně pomohlo, protože se nám naskytlo více prostoru v obraně,“ popsal klíčové minuty trenér Janoušek. Krátce po vyrovnání se po centru Sýkory na hranici šestnáctky dostal z pravé strany ke střele Richard Macháč. Rána mu očividně nesedla, i tak se míč dokutálel k zadní tyči za záda gólmana Heči. 2:1.

Pár minut na to se Macháčovi naskytla možnost vypálit z obdobné pozice. Tentokrát mu střela na zadní tyč sedla mnohem lépe a Heča se znovu natahoval marně. 3:1.

Deset minut před koncem pálil pravačkou zpoza vápna Jiří Skalák, který skóroval střelou na zadní tyč do podobného místa jako předtím Macháč. 4:1. „Stejně jako na dalších hráčích A-týmu u něj byla u Jirky Skaláka vysoká kvalita. Musím panu Lavičkovi poděkovat, že mi dal hráče k dispozici. Zápas odehráli s chutí, odpracovali jej a šli ostatním příkladem,“ řekl sparťanský kouč a dodal: „Za dnešní zápas si pochvalu zaslouží celý tým.“

1. FC Slovácko „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 1:4 (0:1)

Branky: 74. Trávník – 19. Čavoš, 75. Macháč, 78. Macháč, 80. Skalák.

Slovácko: Heča – Groulík (79. Machač), Břečka, Reinberk, Fojtášek (67. Bartoš), Havlík, Martan, Volešák, Mezlík, Trávník, Kűbl.

Sparta: Staněk – Pauschek, Breda, Bederka, Sýkora - Miskovič, Čavoš (71. Neužil) - Skalák, Čermák (81. Hájek), Kučera (65. Macháč) - Konate (83. Bělčický).

Rozhodčí: Adámková – Plesar, Hanáková.