Juniorka na hřišti Motorletu podlehla Jablonci 1:2

25. 11. 2013 | 16:35zpět na seznam novinek

Sparťané nevyužili herní ani závěrečnou početní převahu a prohráli se Severočechy 1:2.

V sestavě Jablonce nechyběl Petr Hronek, který ještě před rokem byl kapitánem sparťanské juniorky. Spolu s ním nastoupil v zeleném dresu také Alžířan Faouzi Bourenane, jenž nedávno neuspěl na testech ve Spartě. První půle příliš mnoho šancí nenabídla. Hosté šli do vedení po dvanácti minutách hry, kdy z 25 metrů vypálil pravačkou Gebert a jeho střela skrz hradbu těl zapadla přesně ke vzdálenější tyči Pacovského brány. 0:1. Po půlhodině hry mohl vyrovnat Štěpán Hájek, který vystartoval s míčem z poloviny hřiště, obešel obránce, ale následná střela skončila vedle brány. Krátce na to pálil ze 30 metrů Richard Macháč, ale ani jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

Krátce po změně stran prošel z levé strany podél brankové čáry David Skopec, ale z úhlu nedokázal propálit gólmana Repáňe. O pár minut později měl dvě velké příležitosti Patrik Schick. Nejprve jej poslal do šance křižnou přihrávkou za obranu Macháč a po něm také povedenou kolmicí Jaroslav Sulovský. Oba střelecké pokusy však brankář hostů vyrazil. Po hodině hry se parádním zákrokem proti hlavičce Schwarczeka blýskl Pavel Pacovský. Gólman Sparty tygřím skokem zastavil balon na cestě do horního růžku brány. Sedm minut před koncem Jablonečtí přidali druhý gól, když Vukadin Vukadinovič dostal přihrávku za obranu, udělal kličku Pacovskému a zakončil do odkryté brány. 0:2. To už na hřišti nebyl jablonecký kapitán Jurča, který šest minut před tím za faul na sparťanského brankáře viděl druhou žlutou kartu.

Sparťané měli v závěru proti oslabenému soupeři několik příležitostí. Nejprve kapitán Petr Breda hlavou po rohu Sulovského snížil na 1:2. Navázal tak na svou takřka totožnou sobotní trefu z utkání B-týmu v Králově Dvoře. V nastaveném čase pak střídající David Surmaj kličkoval před soupeřovým vápnem, načež byl faulován. Z následného přímého kopu však Martin Nový mířil mimo bránu a utkání tak skončilo prohrou sparťanů 1:2.

„Chceme hrát otevřený fotbal nahoru dolů. V prvním poločase to ještě nebylo tak výrazné, hra byla vyrovnaná, možná jsme měli trošku více ze hry, ale inkasovali jsme, což nás srazilo. Ve druhé půli už všichni přítomní museli vidět, že jsme Jablonec celý poločas přehrávali,“ hodnotil souboj trenér Petr Janoušek.

„Do plného bloku devíti deseti hráčů se hraje dost těžko. Mrzí mě, že jsme měli tak nízkou produktivitu střel. Za druhý poločas jsme si zasloužili vyrovnat, ale nakonec nám soupeř dal gól i v deseti,“ dodal zklamaný sparťanský kouč, který se musel potýkat s řadou absencí. „Odjeli nám hráči s reprezentací, takže dostali příležitost i kluci z ročníku 96 a prokázali, že v nich je určitá míra talentu. Nepropadli, ale Juniorská liga je pro ně náročnější, než možná sami očekávali,“ dodal Petr Janoušek, jehož tým ve čtvrtek na hřišti Znojma zakončí podzimní část sezony.

AC Sparta Praha „U21“ – FK Baumit Jablonec „U21“ 1:2 (0:1)

Branky: 88. Breda - 13. Gebert, 83. Vukadinovič.

ŽK: Hovorka, Nový, Skopec – Jurča, Gebert, Sedláček.

ČK: 77. Jurča.

Sparta: Pacovský – Macháč, Breda, Hovorka, Nový – Pešek (72. Kitanovič), Skopec, Miskovič (36. Sulovský), Kučera (85. Vondra) – Hájek, Schick (75. Surmaj).

Jablonec: Repáň – Vaníček, Hronek, Drozd, Landovský – Vukadinovič, Skwarczek (90. Karásek), Bourenane (75. Sedláček), Vodička – Jurča, Gebert.

Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Severýn.