Juniorka i díky gólům testovaných cizinců rozstřílela Jihlavu!

15. 4. 2013 | 16:08zpět na seznam novinek

Sparťané v 26. kole Juniorské ligy porazili Jihlavu 5:0. Trefili se také Rus Kirill Laptev a Chorvat Tin Karamatić, kteří jsou ve Spartě na testech.

Tým v rudých dresech vedl Martin Hašek, opět zaskakující za Petra Janouška, který je s reprezentací do osmnácti let. Do utkání mohl poprvé po zranění chrupavky nasadit Jiřího Mošnu.

Už v desáté minutě mohla jít Sparta do vedení, ale Lukáš Juliš po ukázkové kolmici Miskoviče ztroskotal na brankáři Matiáškovi. Tentýž hráč byl v obrovské šanci i po půlhodině hry. Nejprve se Holas uvolnil na pravé straně a poté vybídl ke skórování osamoceného Juliše. Jeho střelu z malého vápna však opět chytil Matiášek.

Úvodní branka přišla až deset minut před koncem první půle. Kirill Laptev na levé straně obelstil obránce Jihlavy a poté prudkou ranou o břevno skóroval levou nohou z těžkého úhlu. 1:0.

Krátce po rozehrávce sparťanští junioři vybojovali roh z pravé strany. Jiří Miskovič centroval přesně na Tina Karamatiće, který hlavou nedal Matiáškovi šanci. 2:0.

Sparta měla i ve druhé půli mnoho šancí. V 50. minutě se na hranici vápna uvolnil střídající Bezstarosti, který poprvé nastoupil v poli. Bývalý brankář poslal prudkou střelu na Matiáška, který ji nedokázal zkrotit a vyrazil míč jen k Lukáši Julišovi. Sparťanský forvard už tentokrát mířil přesně a zvýšil na 3:0. Vzápětí odešel střídat. „Původně měl hrát jen poločas. Bylo mu líto, že nedal gól, tak jsem mu dal ještě patnáct minut,“ řekl trenér Martin Hašek na adresu mladého útočníka.

Nahradil jej Ondřej Měska, který ve Spartě hostuje z Motorletu, a krátce po svém příchodu přidal čtvrtý gól, když využil Miškovičovu přihrávku z pravé strany a z hranice šestnáctky pálil přesně do šibenice. 4:0.

Na 5:0 zvýšil z penalty Miskovič, který prožíval skvělý zápas i přesto, že včera odehrál celé utkání za Motorlet. Pokutový kop vybojoval Tomáš Bezstarosti, který se z levé strany řítil na bránu, než jej ve vápně sestřelil skluzem obránce hostů. Miskovič pak střelou k levé tyči stanovil konečnou podobu skóre. Sparťanská jednadvacítka porazila Jihlavu vysoko 5:0.

„Nastoupili jsme v sestavě šité horkou jehlou, protože B-mužstvo hraje ve středu zápas. Chtěli jsme hrát maximálně jednoduše, což se nám dařilo. Měli jsme rychlý přechod do útoku. Uklidnily nás góly cizinců. Skoro všichni kluci hráli velmi dobře,“ chválil hráče trenér Martin Hašek.

AC Sparta Praha U21 – FC Vysočina Jihlava U21 5:0 (2:0)

Branky: 36. Laptev, 38. Karamatić, 50. Juliš, 67. Měska, 70. Miskovič (pen.)

ŽK: Měska (Sparta)

Rozhodčí: Kocourek – Kříž, Hrkal

Sparta: Kotěra – Breda (K), Karamatić, Mošna (85. Adamec), Macháč – Holas, Pešek, Miskovič (81. Nedbal), Dobiáš (31. Bezstarosti) – Juliš (51. Hájek), Laptev (64. Měska)

Jihlava: Matiášek – Šilinger, Vonásek, Da Silva, Kliment, Šuta (75. Štancl), Koudelka, Fadrný (K), Kučera (53. Kavka), Kryštůfek, Košulič