Juniorka dvakrát ztratila vedení a nakonec v Příbrami prohrála

26. 5. 2014 | 16:26zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři vedli 1:0 a 2:1 díky trefám Bredy a Jakubova, ale z Příbrami se po prohře 2:4 vracejí s prázdnou.

Sparťané vstoupili do předposledního soutěžního duelu velmi aktivně, ale v první desetiminutovce nedokázali velký tlak přetavit ve vážnější gólovou šanci. Povedlo se jim to až v jedenácté minutě, kdy po zpětném pasu Vondry napřáhl zpoza vápna Petr Breda, jehož levačka vyslala technickou střelu přesně ke vzdálenější tyči a Sparta vedla 1:0.

Ve 24. minutě se domácí dočkali vyrovnání, kdy Aziz využil chybu ve sparťanské obraně a svůj samostatný postup na bránu zakončil přesnou střelou za Kotěrova záda.

„Úvod patřil jednoznačně nám, ale nechali jsme domácí po naší hrubé chybě vyrovnat. Měli jsme po první půli vést o tři čtyři branky,“ mrzelo trenéra Janouška.

Uplynula téměř hodina hry, když Mejdr pasem téměř z poloviny hřiště našel před šestnáctkou Alexandera Jakubova, který si zpracováním na prsa zároveň posunul míč za obranu a následně prostřelil váhajícího brankáře Krčka. Svěřenci Petra Janouška měli i další šance, ale Sulovský, Nečas ani Jakubov neuspěli, a tak domácí dvěma góly krátce po sobě dokázali vývoj střetnutí zvrátit ve svůj prospěch.

Nejprve v 66. minutě po rohu Danoského skóroval hlavou Krameš. Krátce nato se prosadil sám makedonský útočník, jenž po nákopu za obranu Pražanů postupoval sám na Kotěru, kterého následně překonal střelou k tyči. Pět minut před koncem uzavřel skóre na konečných 4:2 Bolina, který využil mrtvého ofsajdu a po křižném pasu šel z levé strany do pokutového území a následně prostřelil Kotěru.

„Byli jsme po celý zápas herně lepší, ale fotbal se hraje na góly. Soupeře jsme dostávali pod tlak, ale chyběl pomyslný závěr v podobě gólu,“ dodal k utkání kouč sparťanských juniorů Petr Janoušek.

1. FK Příbram – AC Sparta Praha 4:2 (1:1)

Branky: 24. Aziz, 66. Krameš, 67. Danoski, 85. Bolina – 11. Breda, 57. Jakubov.

ŽK: Danoski – Matějka.

Příbram: Krček – Krameš, Abdulaziz, Divíšek, Danoski (79. Bolina), Kvída, Kdolský (46. Macháček), Ndiaye (87. Ježdík), Řezáč, Šípek, Šindelář (77. Junek).

Sparta: Kotěra – Kadlec (76. Surmaj), Matějka, Vokoun (46. Sulovský), Nový - Macháč (46. Mejdr), Breda, Hašek (46. Miskovič), Vondra (72. Kitanovič) - Jakubov, Nečas.

Rozhodčí: Váňa – Hrabovský, Trska.