Juniorce zachránil bod Moravcův gól v závěru

10. 3. 2014 | 16:42zpět na seznam novinek

Po nezáživném prvním poločase padly ve druhé půli čtyři góly. Za domácí skóroval David Neužil, který ještě na podzim byl hráčem Sparty. Na jeho zásah ke konci utkání odpověděl střídající Lukáš Moravec, který byl na podzim vyřazen z kádru a vrátil se na konci zimní přestávky.

Úvodních 45 minut na táborském umělém trávníku vážnější šance nepřineslo. Sparťané se prezentovali pouze dvěma nepřesnými střelami, a tak se vše podstatné odehrálo až po změně stran.

Střídající Stuchlík poslal Táborsko de vedení v 54. minutě, kdy využil přihrávky za obranu a střelou na zadní tyč překonal Kotěru. Po hodině hry vyrovnal na 1:1 z přímého kopu Martin Nový, který se trefil z 22metrové vzdálenosti přesně k bližší tyči. Šanci na vedoucí branku zmařil Spartě její bývalý hráč David Neužil, který na poslední chvíli zneškodnil šanci Hájka. A v 83. minutě sám Neužil vrátil Jihočechům vedení, když překonal šťastnou trefou Kotěru přímo z rohového kopu.

Pražané se však nevzdali a v 89. minutě srovnali na konečných 2:2. Po centru Nového Martin Hašek netrefil míč ideálně. Balon se však dostal k Lukáši Moravcovi a ten ve vápně prostřelil obranu Táborska včetně gólmana Hňupa. Moravec se prosadil po sedmi minutách na hřišti.

„Během první půle jsme troskotali na předfinálních přihrávkách. Domácí důrazně bránili. U nás chyběl ve středu kreativní hráč,“ narážel trenér Petr Janoušek na skutečnost, že uprostřed zálohy hráli Toml s Macháčem, jejichž místo je především v obraně.

„Do šancí jsme se dostávali až ve druhém poločase. Musím uznat, že jsme si dnes ani nezasloužili vyhrát,“ dodal kriticky kouč sparťanské juniorky.

FC MAS Táborsko „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 2:2 (0:0)

Branky: 54. Stuchlík, 83. Neužil – 63. Nový, 89. Moravec.

Táborsko: Hňup – Kukučka (63. Bosnyak), Vukadinovič (46. Mariotti), Segun, Hric, Sazma (82. Bíba), Musiol (46. Stuchlík), Chirinciuc, Cihlář (84. Horváth), Turek, Neužil.

Sparta: Kotěra – Nový, Matějka (63. Vondra), Bederka, Hybš - Záviška, Toml, Macháč (54. Hašek), Konaté (46. Pešek) - Jakubov (82. Moravec), Nečas (46. Hájek).

Rozhodčí: Zadinová – Kubr, Vnuk.