Hájek sestřelil Pardubice

24. 3. 2014 | 17:35zpět na seznam novinek

Junioři v nepříznivém počasí vyhráli na pardubickém umělém trávníku 2:0. Oba góly vstřelil Štěpán Hájek, který se nejprve trefil na začátku utkání a podruhé skóroval v závěru.

Sparťané se dostali do vedení už ve druhé minutě, kdy Pešek unikl po pravém křídle a poté odcentroval na Štěpána Hájka, který si nejprve sklepl míč a následně prostřelil gólmana Ptáčka.

Krátce na to Pešek centroval pro změnu na Jakubova, ale jeho hlavička mířila vedle brány. Jakubov měl ještě po deseti minutách hry další velkou šanci, ale z hranice vápna trefil tyč. Do konce první půle ještě nebezpečně pálil Čavoš, ale jeho pokus mířil mimo bránu.

Po změně stran se objevili v nadějných příležitostech Hájek s Peškem, ale v obou případech se sparťanům nepovedlo ideálně zpracovat míč. Půlhodinu před koncem se dostal ke levačkou, svou slabší nohou, Macháč, ale těsně minul tyč.

V 89. minutě opět přišla chvíle Štěpána Hájka, kterému Čavoš ideálně přihrál za obranu. Sparťanský forvard si míč elegantní zpracoval a následně překonal domácího brankáře. Sparta tak díky Hájkovým trefám vyhrála v Pardubicích 2:0.

„Domácí zodpovědně a důrazně bránili. V jejich hře byl projev dospělého fotbalu. My jsme soupeře naopak mohli přehrát rychlostí, ale scházela nám přesnost,“ komentoval po zápase trenér Petr Janoušek. „Předvedli jsme rozpačitý výkon. Nebyli jsme tak fotbaloví, jak bychom si představovali, ale zato jsme opravdu bojovali,“ hodnotil své svěřence kouč Sparty, kterého potěšilo, že po zdravotních problémech mohli nastoupit Patrik Čavoš s Martinem Haškem mladším.

FK Pardubice „U21“ - AC Sparta Praha „U21“ 0:2 (0:1)

Branky: 2. a 89. Hájek.

ŽK: Křivka – Skopec.

Pardubice: Ptáček – Čáp, Baldrych, Pešek, Křívka (65. Fidler) – Mandutz (85. Klír), Hron (68. Knotek), Portyš (68. Krejčí), Vanžura (56. D. Pánek) – Fusek, Vágner.

Sparta: Kotěra – Macháč, Matějka, Bederka, Vondra – Pešek, Hašek, Čavoš, Nečas (72. Moravec) – Jakubov (57. Skopec), Hájek.

Rozhodčí: Ochotnický – Arnošt, Šedivka.