Druhá porážka v řadě

30. 4. 2018 | 14:54zpět na seznam novinek

Juniorka v pondělí odcestovala do Liberce ke čtvrtému utkání nadstavbové části. Tým Michal Horňáka trápí množství zranění a nominoval pro zápas i tři dorostence, kteří v neděli hráli za U18 - Alexandra, Maksiće a Prokopce. Sparťanům se nedařilo a podlehli Slovanu Liberec 0:4.

Vstup do zápasu lépe zvládli domácí. Od začátku zatlačili Spartu před vlastní velké vápno a už ve druhé minutě si vytvořili vyloženou šanci. Bačkovský vyrazil střelu z úhlu jen před sebe a dal šanci vyniknout jednomu z libereckých. Ten však v jasné příležitosti selhal.

Svěřence Michala Horňáka zrazovala po většinu první půle přesnost a finální fáze při útočném snažení. Druhá velká šance Liberce přišla v deváté minutě, když střela jednoho ze záložníků o kousek minula levou tyč. Následně se hra částečně vyrovnala a prostor dostala i sparťanská ofenzivní řada, ale k ohrožení Nguyenovy branky nedošlo.

Ve 30. minutě rozehrál Liberec nakrátko standardní situaci. Následný centr tečoval za záda Bačkovského Kačaraba a vstřelil první branku utkání. O minutu později utrpěl při dopadu po souboji v šestnáctce zranění Traoré a byl nucen střídat. Na hřišti ho nahradil dorostenec Alexandr.

S přibývajícími minutami se Liberec opět dostával do tlaku a nepůjčoval sparťanům míč do delšího držení. V jednačtyřicáté minutě přišla střela z velké vzdálenosti, která Bačkovskému nadělala problémy a nadvakrát ji musel vyrážet. U míče byl dříve domácí útočník. Ve snaze zabránit skórování fauloval Penc a rozhodčí Berka nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Micovčák.

Ve snaze bojovat o výsledek vstoupili sparťané do druhého poločasu aktivněji, ale domácí obrana je do ničeho nepustila. Kontr z 51. minuty nevypadal vůbec zle. Mohamed unikal po pravé straně, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl.

V 58. minutě vedl Liberec útok po pravé straně. Křídelník zatáhl míč k brankové čáře a zpětným centrem našel Knejzlíka, který předskočil Ristiće a pohodlně navýšil vedení už na 3:0. Domácí se po třetím gólu uklidnili a kontrolovali hru. Hráči Sparty se i tak nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat. Nejblíže skórování byl v 64. minutě Prokopec, který nahradil Mohameda. Na malém vápně se obtočil kolem obránce a napřáhl. Na poslední chvíli mu pod nohy skočil jeden z obránců a zamezil zakončení.

Juniorskému týmu nevycházelo v zápase vůbec nic a domácí dál hrozili. V 75. minutě se po závaru před brankou Sparty dostal k míči Köstl. Svou střelou trefil jednoho ze sparťanů na brankové čáře. Prostor na hřišti nakonec dostali všichni tři dorostenci z lavičky. Po zmíněných Alexandrovi s Prokopcem ještě Maksić.

Liberec v 86. minutě přidal čtvrtou branku. Po dlouhém rohu číhal na zadní tyči Baláž a tvrdou střelou zavěsil a upravil na konečných 4:0 pro domácí.

Sparťané si připsali druhou porážku v řádě, když v minulém kole podlehli na Strahově Teplicím 0:2. O další body v nadstavbové části Juniorské ligy se U21 utká příští neděli s Mladou Boleslaví ve městě automobilů.

FC Slovan Liberec U21 – AC Sparta Praha U21 4:0 (2:0)

Branky: 30. Kačaraba, 42. Micovčák (pen.)., 58. Knejzlík, 86. Baláž. ŽK: Tasić, Penc. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Petřík.

Liberec: Nguyen – Köstl, Heppner (85. Baláž), Havelka, Knejzlík, Micovčák, Kačaraba, Dvořák, Michal, Dorley (69. Vrabec), Gembický (63. Kazda).

Sparta: Bačkovský – Pavlík, Penc (79. Maksić), Tasić, Burda, Ristić, Špaček, Traoré (32. Alexandr), Čajkovský, Mustedanagić, Mohamed (63. Prokopec).