Bravo, junioři! Janouškův tým porazil první Brno 2:1

3. 4. 2014 | 17:49zpět na seznam novinek

Sparťané vyhráli čtvrté utkání po sobě. Tentokrát zdolali aktuálního lídra a obhájce loňského prvenství Zbrojovku Brno.

„Nastoupili jsme proti prvnímu týmu tabulky, který hrál rychle a důrazně, nikoli však zákeřně. Domácí hrají opravdu chlapský fotbal a zápas s nimi byl velmi těžký,“ uvedl na adresu soupeře trenér Petr Janoušek. Jeho svěřenci vstoupili do střetnutí velmi aktivně. V nadějných pozicích se objevili Čavoš a dvakrát Nečas s Hájkem, ale neuspěli. Pražané se ujali vedení ve 23. minutě. Po rohovém kopu a následném závaru dorazil do brány Miskovičovu střelu stoper Jiří Vokoun.

Po změně stran Lukáš Moravec přesným centrem z levé strany vybídl ke skórování Hájka, ale ten mířil nad bránu. O pár minut později přišla chvíle Jiřího Miskoviče, který po Skopcově přihrávce pálil z 25 metrů přesně pod břevno. Sparta vedla 2:0. Lukáš Moravec ještě necelou půlhodinu před koncem zpětným pasem připravil šanci Sulovskému, ale ten vystřelil nepřesně.

„Byli jsme lepším týmem, po první půli jsme mohli vést alespoň o tři čtyři góly, ale to je taková naše klasika. Po druhém gólu nám to přestalo hrát tak, jak bychom chtěli. V 81. minutě jsme inkasovali a poté se strachovali o vítězství,“ připomněl trenér Janoušek střelu Fojtíka, po které Brno snížilo na 1:2. „Soupeř pak měl několik nebezpečných standardek, ale nakonec se nám podařilo výhru ukopat. Cením si, že jsme to zvládli,“ dodal kouč sparťanské juniorky, která veze z Brna tři body.

FC Zbrojovka Brno „U21“ - AC Sparta Praha „U21“ 1:2 (0:1)

Branky: 81. Fojtík - 23. Vokoun, 52. Miskovič.

ŽK: Drahoš, Krška – Matějka, Miskovič.

Brno: Veselý – Studený, Zezula, Hanuš (80. Fojtík), Drahoš – Piliev (70. Sus), Duda (46. Přerovský), Krška (80. Krejčíř) , Kunc – Brigant (57. Pospíšil), Vávra.

Sparta: Nguyen – Kadlec, Matějka, Vokoun, Hovorka – Nečas (75. Mejdr), Čavoš, Skopec (61. Sulovský), Miskovič, L. Moravec (87. J. Moravec) – Hájek (76. Surmaj).

Rozhodčí: Nenadál – Podaný, Líkař.