AC Sparta Praha

Zasloužili bychom si remízu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

26. 11. 2017 | 20:51zpět na seznam novinek

Andreu Stramaccioniho po porážce v Olomouci trápí další inkasovaný gól po standardce, věří však v postupné zlepšování přístupu sparťanských fotbalistů. „Zlepšené výkony musíme ale prokazovat dlouhodobě,“ uvedl trenér.

Trenére, jak jste viděl utkání s Olomoucí?

První poločas jsme odehráli dobře. Sigma si vytvořila pouze brejk Falty. Šance měli Šural, Kadlec. Druhou půli jsme začali se stejným přístupem, ale inkasovali po rohu, kdy měl Sladký možná i trochu štěstí. Poté měla Sigma sedm, deset dobrých minut, ale my se do zápasu dostali zpět i díky nasazení Tomáše Rosického a Tala Ben Chaima. Václav Kadlec měl pak dvě dobré šance, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat. Myslím, že bychom si zasloužili remízu.

Jak utkání hodnotíte při pohledu na sezónní cíle Sparty?

To, že jsme podlehli Sigmě, je špatně. Sigma má na nás nyní sedm bodů náskok. Hráči nechali na hřišti vše, ale nestačilo to. Je nám to líto, je to další ze zápasů, kdy jsme inkasovali po standardce. Kdyby nebylo toho rohového kopu, myslím, že jsme zápas kontrolovali.

Čím si vysvětlujete, že je naše venkovní bilance tak špatná?

Můj názor je, že poslední tři výkony byly lepší, než na začátku sezony. V Jablonci a ve Zlíně jsme hráli dobře, i dnes byl přístup v pořádku, ale nedokázali jsme vyhrát. Hráči dnes v prvním poločase prokázali charakter, ale zlepšení musíme prokazovat dlouhodobě.

Jaký je váš názor na Sigmu, jako překvapení podzimu?

Sigmě musím pogratulovat. Je to velmi dobrý tým s dobrým trenérem, druhá je zaslouženě. Jejich výsledky jsou po sestupu produktem práce právě trenéra a hráčů. To, proč je Sigma tam, kde je, je proto, že klub i hráči věřili v to, na čem pracovali. Ve Spartě bohužel tolik času nemáme.

Frustruje vás to?

Samozřejmě nejsem spokojený. Pokud jste ale zápas sledovali, viděli jste, že hráči bojovali o každý míč. Chtějí ukázat, že si zaslouží hrát za Spartu. Vím, že je Sparta ve složité situaci. Chce přestavět tým a prochází si tou nejsložitější částí, ať už ji povede Stramaccioni, nebo jiný trenér. Pan Křetínský to ví a je si vědom toho, jak složitá situace je. Uvědomuji si svou odpovědnost a vím, že jedinou cestou k našemu cíli je tvrdá každodenní práce. Musíme se k problémům stavit čelem a řešit je.

 

 • Andrea Stramaccioni a Tal Ben Chaim
 • Andrea Stramaccioni a Martin Frýdek
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři