AC Sparta Praha

Zasloužené vítězství

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

3. 12. 2017 | 21:07zpět na seznam novinek

Sparťanští fotbalisté uzavřeli kalendářní rok 2017 výhrou 3:0 nad Mladou Boleslaví. Trenér Andrea Stramaccioni poslal od úvodní minuty na hřiště i Srdjana Plavšiće s Eldarem Ćivićem, který se zasloužil o první gól zápasu.

„Hráči po prvním gólu nepřestali hrát a přidali další góly, což bylo hodně důležité. Měli jsme šance i v druhém poločase, ale nakonec jsme už žádné branky nepřidali. Byl to ale dobrý výkon a zasloužené vítězství,“ uvedl trenér Stramaccioni po zápase.

„V Itálii došlo k zavedení technologii před touto sezónou a může to rozhodčím velmi pomoct. Je velmi pozitivní, že to bylo zavedeno také v české lize. Stále to ale potřebuje čas na to, aby si na to všichni zvykli a zároveň se to všichni naučili používat,“ řekl Stramaccioni na dotaz směřující k video technologii.

„Rozhodčí mám vždy poslední slovo. Můj názor je, že rozhodčí by to měl používat ve chvíli, kdy si není jistý, ne ve chvíli, kdy mu to někdo bude radit a pokud by měl rozhodovat někdo za hlavního sudího,“ pokračoval Stramaccioni.

„Máme za sebou čtyři velmi těžké měsíce jak pro mě, tak pro hráče a celý klub. Jsem ale koncentrovaný jen na svou práci a na to, abych zlepšoval náš tým. Ztrácíme čtyři body na pozici zajišťující předkolo Ligy mistrů. Není to ideální situace a nejsme spokojení, ale budeme se snažit, abychom to dotáhli a dostali se na vyšší místo v tabulce,“ řekl trenér Stramaccioni.

„Za poslední měsíce jsem se hodně naučil. Nedokázal jsem si představit, jak česká liga je těžká. Udělal jsem chyby, ale snažím se z nich použit a zlepšit sám sebe. Musíme využít zimní přestávku k dalšímu rozvoji a posunout náš tým na vyšší úroveň. Toho se bude týkat i zúžení kádru během zimní přestávky,“ pokračoval kouč.

„Primárně je potřeba kádr zúžit, ne hledat nové posily. To by nastalo jen v případě, že by odešlo například několik hráčů hrajících na stejné pozici. Hráčům bych chtěl poděkovat, pro některé to nebylo jednoduché. Například pro Srdjana Plavšiće, který měl hodně zdravotních problémů a do sestavy se nedostával. Ale v případě zúžení kádru by měl dostat více prostoru,“ pokračoval trenér, který byl dotázán, pokud jedním z hráčů, který by mohl odejít je Tal Ben Chaim.

"Myslím si, že k tomu nedojde, protože Sparta by s ním měla pracovat i s ohledem na to, že byl dlouho zraněný a měl by ukázat, co v sobě má," dodal trenér.

 

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Srdjan Plavšič a Eldar Čivič
 • Eldar Čivič
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři