AC Sparta Praha

Zajímavá konfrontace

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

18. 3. 2016 | 14:11zpět na seznam novinek

Jen pár hodin po návratu z úspěšné cesty do Říma se sparťané dozvěděli soupeře pro čtvrtfinále Evropské ligy. Tím se stal španělský Villarreal, jenž vyřadil v jarních dvou fázích Neapol a Leverkusen. V základní skupině hrál proti Viktorii Plzeň.

„Je to těžký soupeř, což je ale logické, protože v této fázi už stejně nemáte moc na výběr,“ usmíval se Martin Frýdek krátce po losu, který rozhodl také o tom, že Sparta začne na hřišti soupeře.

„To uvidíme až po zápase, jestli to bude výhoda. Budou fotbaloví, tak uvidíme, co proti nám předvedou a jak se s tím popereme. Hrát se dá s každým, jsou to také jen lidé. Můžou být lepší fotbalisté, ale rozhodně nás neodepisuji předem,“ pokračoval Frýdek, který už se těší na nedělní derby.

„Přepínat mezi Evropou a domácí ligou je jednoduché, když se vám daří. Věřím, že derby zvládneme,“ dodal.

 

Bořek Dočkal: Španěly jsme si nepřáli

„Doufali jsme, že se vyhneme španělskému mužstvu. Na druhou stranu bude zajímavé se potkat s týmem, který hrál v této sezóně s Plzní. Mohla by to být zajímavá konfrontace,“ řekl na setkání s novináři po losu Bořek Dočkal.

„Vybírat jsme si moc nemohli, kvalita je tam obrovská. S losem jsme spokojení, nevadil by mi ani Šachtar, což by asi nebylo atraktivní pro fanoušky, ale kvalitu mají obrovskou. To by byla jízda,“ pokračoval Dočkal. „Jsem rád, že začínáme venku, beru to jako výhodu.“

Podle Bořka bude klíčem k úspěchu poctivý týmový výkon. „Nezalekli jsme se nikoho v této sezóně, ani Schalke, které je pro mě hodně kvalitní tým, který řadím mezi špičku. Musíme to zvládnout opět týmovým výkonem, kterým eliminujeme individuální schopnosti soupeře,“ řekl Bořek, jenž také prozradil, že postup přes Lazio není nejvýše mezi jeho úspěchy v kariéře.

„Pro mě byl největším úspěchem zatím titul se Spartou, protože dotánout ligu do konce je hodně náročné. Ale i tohle je velký úspěch, jsme rádi, že tvoříme určitým způsobem historii klubu. Jsme rádi, že přinášíme radost fanouškům,“ dodal.

 

Zdeněk Ščasný: Uhrát naději v prvním zápase

Ani hlavní sparťanský kouč nechtěl zrovna španělské mužstvo. „Nechtěli jsme španělský tým, protože jejich síla je opravdu velká. Už jen to, že vyřadili Neapol a Leverkusen, hovoří za vše,“ prozradil.

„Máme určitou výhodu, že do toho nejdeme jako favorité. Dává nám to určitou volnost, všechno je to ale hlavně o pracovitosti přímo na hřišti. První zápas venku z mého pohledu není tak moc výhoda. Oni doma vždy vyhráli, venku remizovali. Pro nás bude klíčové uhrát u nich výsledek ideální do odvety,“ uvedl Ščasný, jenž s týmem přicestoval v noci ze čtvrtka na pátek do Prahy.

„Cestovali jsme hned po zápase domů, moc jsme si ten postup vlastně neužili. Když prohrajete, nebo je nějaký malér, tak se to drží všude klidně i týden. Po takovém úspěchu to hned vlastně vyšumělo, protože hned máme další povinnosti. Je to trochu nespravedlivé,“ usmíval se kouč.

Už v neděli jej čeká derby proti Slavii. „Máme regenerační trénink, v sobotu trénink večer a soustředění na hotelu. Je dobře, že se hraje v neděli až večer, protože máme čas na plnohodnotný zápasový režim. Chceme vyhrát titul, bude vyprodáno, je to derby…to je spoustu motivace k tomu vyhrát v neděli další velký zápas. Rozhodně se nebudeme vymlouvat na únavu,“ dodal.

 

 • 17. 3. 2016 SS Lazio - AC Sparta Praha 0:3
 • Bořek Dočkal
 • Zdeněk Ščasný
 • Bořek Dočkal
 • Martin Frýdek
 • Zdeněk Ščasný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři