AC Sparta Praha

Za formu je vždy odpovědný trenér

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

4. 8. 2016 | 15:53zpět na seznam novinek

Sparťané ve čtvrtek dosedli na plochu pražského Letiště Václava Havla a ihned po přesunu na Letnou tréninkem načali přípravu na nedělní zápas s Teplicemi. Hlavní trenér Zdeněk Ščasný se i přesto ještě jednou vrátil k nezvládnutému odvetnému zápasu v Bukurešti.

Trenére, jak odvetu v Bukurešti hodnotíte s denním odstupem?

Po zápase na tiskové konferenci jsem zápas hodnotil stejně, jako ho hodnotím dnes. Pokud bychom chtěli přejít přes Steauu, museli bychom podat výkony srovnatelné s těmi z jara minulé sezony. Ale tak kvalitní jsme nebyli, a proto Steaua postoupila. Byla nebezpečnější, lepší na balonu a agresivnější. Pokud to mám shrnout, tak byla k poražení, s předpokladem, že podáme dva optimální výkony. Ty jsme nepodali.

Proč jsme přes léto takto ztratili formu?

To je dobrá otázka. Má včerejší kritika hráčů na tiskové konferenci nyní vyznívá hloupě, ta odpověď byla vytržená z kontextu. Ztratili jsme formu a za to je vždy zodpovědný trenér. Já ale odpovídal na otázku, zda mohla atypická příprava ovlivnit naši formu. Určitě ano. Já ale nechtěl hledat alibi. Chtěli jsme se zvednout, to se nepovedlo, a to je moje zodpovědnost.

Co dělat pro to, aby se forma co nejrychleji vrátila? Čeká nás play-off a v neděli zápas v Teplicích...

Snadno se to říká, ale musíme se snažit poučit z našich chyb. Třeba z těch taktických, které jsme udělali v situacích, na které jsme se připravovali. Jsou opakované a musíme se jich dál vyvarovat. Zadruhé, hráči, kteří nemají formu, na sobě musí dál pracovat a odpíchnout se dobrým výsledkem. Doufal jsem, že se to stane právě na Steauě, že například výsledkově zvládneme první poločas. Teď věřím, že se nám to povede v příštím zápase.

V Rumunsku jsme se znovu nedokázali gólově prosadit. Kde máme v ofenzivě největší problém?

Evidentně nejsme v pohodě jako mužstvo a z toho vyplývá efektivita útočníků. Teď z útočníků působí nejjistěji David Lafata, který na jaře v nejdůležitějších zápasech ani nehrál. Před ním je třeba smeknout, přestože má určité rychlostní nedostatky. Nicméně v těchto těžkých zápasech nyní nemáme útočníka, který by měl špičkovou formu.

Nedělní zápas v Teplicích, kde se Spartě nedaří, by mohl být ideální příležitostí k tomu uhrát dobrý výsledek a odpíchnout se, že?

Ten zápas samozřejmě důležitý bude. My ale teď máme svých starostí dost a nemůžeme se dívat na to, jestli jedeme tam, anebo tam. Musíme se starat hlavně o sebe, naši formu, přístup k zápasu. Nebude to jednoduché, ale musíme to zvládnout.

Na tiskové konferenci jste zmínil, že má Fatai v hlavě přestup. Jak to s Kennym vypadá? A dají se očekávat nějaké další změny v kádru?

Pořád věřím, že příchody ještě nejsou uzavřené. Čekáme na Rosického, Kadlece, nebo další posily, to je pravda. Každopádně, kdybyste se mně zeptal před čtrnácti dny, řekl bych, že v Bukurešti budeme hrát s Kennym a Juldou v útoku, ale nakonec to vykrystalizovalo jinak. Kenny doma se Steauou nepodal v žádném případě výkon, který by odpovídal jeho parametrům. Sám navíc přišel s tím, že má výbornou nabídku a chtěl by přestoupit. Necítí se tu maximálně vytížený a hlavou už v tom zápase nebyl.

Jaká je situace Matěje Pulkraba? Na hostování neodešel, ale šanci zatím nedostal.

Pulky v příravě pracoval velmi dobře, ale nyní ho zastavilo zranění a nějakých čtrnáct dní s námi netrénoval. Teď se připojil po delší době k mužstvu. Přiznám se, že jsem zvažoval, že nastoupí, ale šel by do ostrého zápasu pouze po předzápasovém tréninku, což by nebylo moc logické.

 

 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný
 • Zdeněk Ščasný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři