Výhra byla tak blízko ....

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

21. 3. 2000 | 0:00zpět na seznam novinek
Putování v Lize mistrů skončilo, protože v posledním utkání jsme podlehli Barceloně 1:2. K výhře, která by jí ale beztak do dalších bojů nepustila, měli hoši v rudých dresech před nabitou Letnou hodně blízko. Od prvního poločasu vedli po trefě Zdeňka Svobody, za Barcelonu vyrovnával v 52. min. Gabri. Tři minuty před koncem šel ale na penaltu Pavel Hapal, neproměnil jí a z protiútoku tentýž barcelonský střelec zaúřadoval podruhé. Přesto se dá říct, že šlo o vydařený zápas. Sparťané předváděli hlavně v úvodu ofenzívní podívanou, které dvacet tisíc fandů v ochozech vytrvale aplaudovalo. Po přestávce se sice hra vyrovnala, ale Barcelona se víc než na vyrovnání nezmohla, trenér Van Gaal dokonce na druhý poločas na hřiště ani neposlal zklamaného Rivalda. Klíčem k úspěchu však, jako už mnohokrát v našich letošních zápasech, bylo několik posledních minut. Brankář Hesp podrazil Vráťu Lokvence a rozhodčí Pedersen nařídil nekompromisně pokutový kop, který bohužel Hapal v zápětí neproměnil. Zklamání z neproměněné penalty bylo tak veliké, že se hráči dostatečně nekoncentrovali na následující výpad soupeře a jeho nejlepší hráč prostřel Blažka v 88. minutě podruhé. Prohráli jsme, ale Ligu mistrů opouštíme se vztyčenou hlavou. Barcelona porazí jistě v dalším průběhu i další týmy a možná nakonec LM vyhraje. My teď musíme už myslet na to, abychom obhájili ligový titul a za rok to třeba i Barceloně vrátili.