AC Sparta Praha

Viděl jsem pozitivní věci

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

7. 2. 2018 | 22:36zpět na seznam novinek

Přestože konečný výsledek posledního přátelského utkání před začátkem jarní části sezony nebyl příznivý, kouč Andrea Stramaccioni si po utkání se Spartakem Moskva pochvaloval, jak jeho svěřenci tvořili hru. Pozitivní podle něj bylo i to, že v některých pasážích měli Stanciu a spol. zápas plně pod kontrolou.

 

„Bylo velmi důležité, že jsme si mohli v posledním utkání otestovat naše kvality proti tak kvalitnímu soupeři,“ uvedl po zápase, které mužstvo odehrálo v Marbelle, trenér Andrea Stramaccioni. „Požádal jsem o to, abychom se v našem závěrečném střetnutí v rámci kempu střetli nejen s týmem mezinárodních kvalit, ale zároveň také s někým, kdo bude v podobné fázi přípravy,“ doplnil italský trenér. Spartak Moskva už týden po testu se Spartou čeká utkání s Bilbaem v Evropské lize.

„Prvních sedmdesát až sedmdesát pět minut jsme měli více šancí, ale nakonec jsme prohráli. To ještě v přípravě není rozhodující, podstatné pro mě je, že jsem viděl hodně pozitivních věcí. Převážnou část utkání jsme předváděli svoji hru, v některých pasážích jsme měli utkání plně pod kontrolou. Nebáli jsme se tvořit, hráči byli na svých pozicích zodpovědní. Nakonec mohl Ondra Zahustel vyrovnat, ale soupeřův brankář předvedl velmi dobrý zákrok,“ hodnotil Stramaccioni ze svého pohledu šestý a závěrečný přátelský zápas v rámci pomalu končící zimní přípravy.

V noci ze čtvrtka na pátek se mužstvo přesouvá zpět do Prahy, kde stráví poslední týden do startu HET ligy. Připomínáme, že ACS zahajuje svoji jarní misi v neděli 18. 2. v GENERALI Areně v 18.00 hodin proti Slovanu Liberec.

Trenér Stramaccioni byl spokojený s faktem, že se v těžké konfrontaci s úřadujícím ruským mistrem dokázal gólově prosadit Václav Kadlec. „Chyběl nám v první části přípravy, bylo důležité, že dal gól. Nastoupil na hrotu, kde má trochu jiné úkoly, než když hraje na křídle. Oceňuji nejen to, že vstřelil branku, ale i způsob, jakým otevíral prostory svým spoluhráčům,“ hodnotil Kadlecovu hru Stramaccioni.

„V útoku se zkrátka cítím dobře,“ pronesl Václav Kadlec. „Za gól jsem rád, protože jsem teď v přátelácích žádný nevstřelil. Ale tu šanci jsem musel proměnit, Ondra Zahustel mně to krásně naservíroval. Odehrál jsem potřetí nějakých šedesát minut, cítím se docela fajn a myslím, že jsem připravený na jarní část. Chvíli jsem doháněl manko po problémech se svaly, každopádně je to už pryč,“ oddechl si Kadlec.

Ve španělské generálce týmu opět chyběl Semih Kaya, kvůli drobnějším zdravotním problémům pak absentovali i Josef Šural a Tal Ben Chaim. „U Tala a Josefa šlo především o prevenci. Nechtěli jsme riskovat, že by nám mohli chybět delší dobu. Tal cítil bolest ve svalu a my jsme nechtěli riskovat,“ vysvětloval Stramaccioni. „Horší je to bohužel se Semihem, protože měl opět delší výpadek a bude k návratu potřebovat víc času.“

Ke konci utkání zkusil italský kouč nezvyklou variantu se Stanciuem na pravém kraji zálohy, na levé křídlo se po příchodu Ćiviće přesunul Martin Frýdek. „Nicu Stanciu to hrál poměrně často v Anderlechtu, ale tentokrát jsme tu variantu zkusili jen proto, že jsme neměli k dispozici Tala a Václav Kadlec hrál v útoku. Chtěli jsme, aby si zahráli všichni hráči, a tak jsme chvíli měli sestavu poskládanou takto.“

 

 

 • Andrea Stramaccioni; soustředění; Španělsko
 • Andrea Stramaccioni; soustředění; Španělsko
 • Václav Kadlec; soustředění; Španělsko
 • Václav Kadlec; soustředění; Španělsko
 • Václav Kadlec; soustředění; Španělsko
 • Václav Kadlec; soustředění; Španělsko
 • Václav Kadlec

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři