AC Sparta Praha

Václav Kadlec: Začátkem měsíce chci být zpět!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 2. 2012 | 18:24zpět na seznam novinek

Není sporu o tom, že je Václav Kadlec jedním z klenotů v rudém dresu. Vašek patří k velkým nadějím nejen týmu z Letné, ale celého českého fotbalu. Přesto sparťanští příznivci v zimní přestávce Kadlece na trávnících neviděli, dravý útočník se totiž zotavuje po operaci a plánuje brzký návrat do kádru sparťanského áčka.

 

Sparťanští fanoušci tě neměli v přípravě možnost vidět. Jaký je důvod?

V prosinci jsem podstoupil operaci kotníku, ze které se teď zotavuji a právě v tuhle chvíli rehabilituji, abych se mohl co nejdřív vrátit na trávník.

Co máš teď na programu?

Teď jsem na dva týdny v Regensburgu, v Německu, kde pod vedením zkušených sportovních lékařů rehabilituji. Je třeba ten kotník po operaci pořádně zpevnit, aby získal sílu. Takže hodně jezdím na kole a běhám na pásu. Zatím to ale nesmím dělat na sto procent, protože ten kotník ještě není zcela v pořádku.

Jak dlouho ti ještě v Regensburgu zbývá?

Budu tu ještě týden.

Trenér Hašek řekl, že přestože jsi zraněný, objem tréninku, který podstupuješ je srovnatelný s tím, který podstupují tví zdraví spoluhráči. Je to pravda?

Je, přestože nemůžu hrát s míčem, pořádně se nadřu. Když jsem byl ještě doma v Čechách, hodně se mi věnoval náš kondiční trenér Pavel Rada, se kterým jsem často chodil cvičit do bazénu. Tady v Německu je to trochu jiné, trávím tu dost času v posilovně a kotník se snažím co nejvíce zpevnit.

Kdy počítáš, že by ses mohl zapojit do plného tréninku s týmem?

Doufám, že to bude začátkem měsíce.

Mluvil jsi s novým vedením týmu o své pozici? Jak na tebe vůbec nový realizační tým působí?

V kontaktu jsme, mluvili jsme spolu hodně na začátku přípravy, kdy jsem byl s týmem na Strahově. Trenéra Hřebíka znám z našeho společného působení a on i celý jeho tým na mě působí velmi pozitivně. Mám z toho dobrý pocit.

Tenhle pobyt v Německu a odloučení od týmu musí být náročné na psychiku. Jak se s tím srovnáváš?

Máš pravdu, že úplně zábava to tady není, s nikým si tu moc nepokecám. Je tu hodně mladých kluků z Německa a Ruska, s těmi se hledá téma k hovoru těžko. Je pravda, že trochu nápor na hlavu to je.

Spartu postihla v minulém týdnu tragická událost, ty jsi navíc Lukáše Přibyla dobře znal. Jak ses s Lukášovým odchodem vyrovnával?

Dočetl jsem se to na internetu, hned poté, co se to objevilo ve zprávách. Byl to velký šok, tu noc jsem vůbec nemohl usnout. Jak říkáš, Lukáše jsem dobře znal, snad šest, sedm let. Je to člověk, o kterém nemůžu říct nic špatného, ještě teď mám husí kůži z toho, co se stalo. Byl tu se mnou v Německu jeden kamarád a říkali jsme si, že je strašné, když odejde takhle mladý člověk...

 

 • Václav Kadlec
 • Václav Kadlec
 • Václav Kadlec
 • Václav Kadlec

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři