AC Sparta Praha

Urvané vítězství

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

8. 5. 2017 | 10:28zpět na seznam novinek

Sparťané si nejtěsnější možnou výhrou nad Libercem potvrdili třetí příčku v tabulce, kterou navíc podepřeli třináctým čistým kontem. „Dnešní výhra byla vybojovaná, urvaná,“ hodnotí utkání se Slovanem David Bičík.

Vítězství Sparty se ale nerodilo jednoduše. „Výhra byla poměrně šťastná, vybojovaná, urvaná. Přežili jsme pár závarů Liberce, kdy jsme to několikrát se štěstím odvraceli. Tyto vydřené výhry se nám v aktuálním ligovém ročníku příliš nedařily,“ těšilo Bičíka.

Liberec se do první dobré příležitosti dostal již ve čtvrté minutě, to ale Ekpai nemířil mezi tři tyče. Na první vážnější zákrok si tak Bičík počkal až do 48. minuty, kdy lapil Breiteův pokus z otočky. „Každý gólman, ať už je to v jakémkoliv sportu, je radši, když má už ve druhé minutě chycenou nějakou střelu a dostane se rychle do zápasu. Já jsem tam dnes spíše postával, ani si nevybavuji, jestli jsem v první půli měl vůbec zákrok. Proti Liberci jsem hrál spíše nohama, o to těžší je pro brankáře se na hru pořádně koncentrovat,“ ví sparťanský gólman.

Po hodině hry zase zastavil nebezpečně vyhlížející brejk Liberce včasným vyběhnutím pár metrů za vápno. „V dnešní době musí hrát brankář takového falešného stopera. Musí hru dobře číst, týmu to hodně pomůže. Kolikrát to jsou právě míče za obranu, kdy se beci musí rychle obracet a gólman to má kolikrát jednodušší,“ komentoval svou výpomoc defenzivě.

„Máme tu mladé hráče. Sáčis, který hraje svoji první sezonu ve velkém fotbale, je podle mého velký talent. Nebo Boža… někteří hráči se otrkávají. Sparta je holt v něčem jiný klub, než kde hráli někteří kluci předtím na hostování. Ve Spartě je ten tlak v každém zápase jiný a není jednoduché si na to zvyknout, ne každému se to povede. Když se rozkoukají v této „zpackané“ sezoně, může je to do příštích let posílit,“ říkal na adresu méně zkušenějších spoluhráčů.

Jedničkou byl od začátku sezony Tomáš Koubek, nyní, při Koubkově zranění, chytil Bičík šanci za pačesy.

„Já o to asi tolik nehraju. Mně za dva měsíce končí smlouva, tudíž mě brzy čekají pohovory tam nahoře. Nějaké nabídky jsou, ale vůbec to neřeším. Jsem rád, že jsem se zase dostal zpět mezi tři tyče, bohužel to je vinou zranění Tomáše, ale i tak si to chci užít. Nicméně ve Spartě bych rád zůstal, jsem odchovanec, vrátil jsem se sem po velké oklice a pochopitelně se mi nechce odcházet,“ řekl po utkání s Libercem David Bičík.

 

 

 

 • 7. 5. 2017 AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 1:0
 • David Bičík
 • 7. 5. 2017 AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 1:0

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři