AC Sparta Praha

Ukončit plzeňskou sérii

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

13. 10. 2017 | 9:03zpět na seznam novinek

Pro zápas s Plzní nebude mít k dispozici Costu či Kayu, nejistý start je také v případě Martina Frýdka. Trenér Andrea Stramaccioni je ale před utkáním s Viktorií Plzeň přesvědčený, že jeho svěřenci mají schopnosti západočeský tým porazit.

„Semih Kaya je v tréninku s týmem, což je dobrá zpráva, i když na neděli ještě nebude připraven. Stejně tak nebude připraven ani Costa. Martin Frýdek má stehy na kotníku po souboji, ale jeho start ještě není úplně vyloučený,“ uvedl trenér ke zdravotnímu stavu týmu.

„Tomáš Rosický byl po zápase s Duklou týden mimo trénink, ale tento týden je v plném tréninku. O jeho nasazení do zápasu se ještě rozhodneme,“ pokračoval trenér.

„První týden repre pauzy jsme měli k dispozici jedenáct hráčů, kteří měli na programu různé speciální tréninky a hráli jsme také modelový zápas. Teprve ve středu tento týden jsme měli zpět všechny hráče z reprezentací a zahájili jsme přípravu na nedělní zápas,“ řekl trenér k předchozím dnům, kdy neměl k dispozici všechny hráče.

„Myslím, že jsme našli určitou strukturu a rozestavení týmu, ale nebudu rozkrývat nějaké plány na sestavu, protože chci udržovat hráče v tom, aby byli připravení a nažhavení do zápasu. Mám ale představu, jakým způsobem chceme proti Plzni hrát,“ uvedl trenér.

„Plzeň sice vyměnila trenéra, ale je to člověk, který zná veškeré zázemí a prostředí. Nemuseli tolik věcí měnit, to jim také možná usnadnilo práci. Několik zápasů dokázali vyhrát i přesto, že se jim třeba tolik nedařilo nebo vstřelili gól v závěru zápasu, což jim dodává sílu jako celému týmu,“ řekl na adresu soupeře.

„Pavel Vrba je v české lize úspěšným trenérem a odvádí ve Viktorii skvělou práci. Je ale těžké porovnávat být trenérem Plzně a Sparty, protože Sparta je větší klub s větším množstvím fanoušků. Tím nechci shazovat Plzeň, ale pracovat ve Spartě je odlišné i z pohledu tlaku na vaší práci,“ prohlásil Stramaccioni.

„Zápas s Plzní zakončí první třetina ligy. Oni ji zatím měli výbornou a my jim chceme sérii výher ukončit. Dělali jsme chyby a nemáme takové výsledky, jaké jsme chtěli. Nyní se ale koncentrujeme především na nedělní zápas, který chceme vyhrát,“ řekl Stramaccioni.

„Když trénujete mužstvo, jakým je Sparta, musíte se snažit držet hráče a tým pohromadě. My nemáme dobrou bilanci po devíti zápasech. Nemůžete ale mluvit o ničem jiném, než o nejbližších 90 minutách, aby se tým co nejlépe koncentroval. Musíme znovu vybudovat vítěznou mentalitu a šli tím správným směrem. Nesmíme se koncentrovat na nic jiného. David Lafata mluvil o play-off, já myslím, že proti Plzni je to finále a následně play-off. Hrajeme před vlastními fanoušky, máme v týmu hráče, kteří Plzeň porazili na jaře, a já jsem přesvědčený, že můj tým je schopný Plzeň porazit i tentokrát,“ má jasno kouč, který hovořil o izraelském reprezentantovi.

„Tal Ben Chaim je stále za očekáváním, to je jasné. Zatím neukázal vše, co jsme od něj očekávali. Vím, že není jednoduché, když člověk opustí poprvé svou rodnou zemi a musí si zvykat na nové prostředí. Měl i zdravotní problémy, ale on se musí koncentrovat hlavně na fotbal, aby všem ukázal, čeho je schopný, protože pokud bude hrát na takové úrovni, jaké je schopen, tak bude v základní sestavě. Jsem si jistý, že i on od sebe očekává více. Nekoukáme se ve Spartě na to, jaké kdo má jméno na dresu, ale jaké výkony odvádí na hřišti. To se netýká jen jeho, ale úplně všech,“ dodal kouč. 

 

 

 • Václav Kadlec
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři