AC Sparta Praha

Tomáš Zápotočný: Věřím, že bude plný dům

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

29. 2. 2012 | 16:37zpět na seznam novinek

Tomáš Zápotočný sice vinou nemoci nezasáhl do jarní generálky, první dvě jarní kola proti Slovácku a Hradci už odehrál. Zejména na druhý duel jara však nebude vzpomínat v dobrém. Teď je ale s celým týmem odhodlán hodit porážku za hlavu a zvládnout důležitý zápas s mistrovskou Plzní.

 

Jaká je po zápase v Hradci nyní nálada?

Už je lepší. Příjemný nebyl ten první pozápasový trénink, kdy jsme si to mezi sebou vyříkali a své si k tomu řekli i trenéři. Já ale myslím, že už to teď bude dobré, byly to jen první dvě kola a i když nebyly podle našich představ, tak pokud naše výkony půjdou nahoru, tak jak fanoušci, tak my budeme rádi.

Jaký je tento týden váš tréninkový režim?

Měli jsme jeden den volna, včera pak přišel ten největší zátěžový trénink. Měli jsme různé sprinty, do kterých byla zapojena i taktika a příprava na Plzeň. Obrana, záloha i útok pracovaly společně. Odpoledne nás čekala vyloženě hra zaměřená na presink. Další skupina se věnovala sprintům a zakončení. Další dny budou, myslím, zaměřeny přímo na taktiku.

Vraťme se zpět k zápasu v Hradci. Co v něm bylo špatně? A bylo právě to, tím, čím jste se zabývali tento týden v tréninku?

Nejhorší byl z naší strany přístup. Hradec chtěl víc než my, což by se nemělo v těchto zápasech stávat. Líp se i pohyboval na těžkém terénu. Všechny chyby jsme si ale vyříkali, všichni si musíme uvědomit, co bylo špatně.

Teď vás čeká úplně jiný zápas než proti Slovácku, nebo Hradci. Co od něj čekáš?

Čekám výbornou atmosféru a doufám, že přijde plný dům a fanoušci nám pomůžou. Doufám že na Plzeň vletíme a myslím, že to bude hezký fotbal. Plzeň hraje atraktivně, všichni ji chválí a má skvělé hráče. To pro nás bude motivace. Bude to otevřený zápas nahoru dolů, s dobrými kombinacemi a já doufám, že padne i hodně branek.

Plzeň má za sebou velký zápas na Schalke. Sledoval jsi ho? Myslíš, že ten sobotní duel může být v něčem podobný?

Zápas jsem sledoval. I proto si myslím, že jejich hráče mám dobře přečtené, známe se dost dlouho. Neřekl bych ale, že by ten zápas mohl být stejný. Na Schalke byla hra daná tím, že se jednalo o pohárový zápas a Plzeň věděla, jaký výsledek potřebuje. Nám se bude snažit vrátit podzimní porážku a bude to hodně vyhecovaný zápas.

Zmínil jsi, že máš soupeřovy hráče přečtené. Kde tedy má náš soupeř slabiny?

Myslím, že v obraně. Jelikož Limberský a Rajtoral jsou hodně ofenzivní, ta okénka po stranách se mohou otevírat. I jejich stoperská dvojice není tak vyrovnaná, jako s Bystroňem. Možná i Marka Čecha, kterého znám dobře z Liberce a který teď udělal minelu proti Dukle, můžeme dostat pod tlak. To pokládám za slabiny.

Plzeň má tento týden hodně hráčů na reprezentačním srazu. Může to pro Spartu být výhoda?

Nemyslím si. Pro hráče je to zpestření, na které se každý těší. Samozřejmě, mohou být unavení z cestování, ale evropští hráči by měli zátěž mít takto nastavenou normálně, a i my v lize bychom to měli zvládat. Takže tomu žádnou důležitost nepřikládám.

Jedná se pravděpodobně o jeden z největších zápasů této sezony. Co bys vzkázal divákům, kteří přijdou Spartu podpořit?

Věřím, že budeme ve výhodě, protože tyhle velké ligové zápasy dobře známe, ať už třeba z derby. Nám se v takové atmosféře hraje lépe, než když je prázdno. Fanouškům chci vzkázat, ať při nás stojí, ať stojí za celým klubem. Ať nám věří a já naoplátku slíbím, že do zápasu dáme všechno a uděláme vše proto, abychom Plzeň porazili.

 

 • Tomáš Zápotočný
 • Tomáš Zápotočný; Róbert Valenta
 • Teplice - Sparta; Matějovský; Slepička; Zápotočný
 • Tomáš Zápotočný
 • Tomáš Zápotočný

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři