AC Sparta Praha

Tetteh nastupuje do přípravy

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

18. 6. 2018 | 9:35zpět na seznam novinek

Dvacetiletý útočník Benjamin Tetteh je součástí kádru, který na Letné začíná přípravu na sezónu 2018/2019. Sparta se s Bohemians Praha 1905, kde Tetteh strávil poslední sezonu, dohodla na tom, že Ghaňan začne přípravu s týmem trenéra Hapala. V následujících dnech by pak oba kluby měly dokončit administrativní náležitosti přestupu.

V uplynulé sezóně odehrál Tetteh v zelenobílém dresu 20 utkání, ve kterých dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci. Jeho nejpovedenějším zápasem bylo jarní utkání proti Plzni, kde byl u většiny podstatných momentů a dotáhl Klokany k vítězství 5:2.

„Tetteha jsme sledovali dlouho, je to typ hrotového hráče, který momentálně v kádru nemáme. Určitě také vnímáme, že má velký potenciál zlepšovat se. Jedná se o moderního útočníka silného v osobních soubojích. Víme, že by mohl být efektivnější, ale všichni, kteří jsme ho sledovali, jsme přesvědčení, že další krok k rozvinutí své kariéry může udělat u nás,“ říká sportovní ředitel Zdeněk Ščasný.

Tetteh dříve působil také ve Slovácku, v Bohemians 1905 pak byl na hostování z belgického Lutychu, kde v první sezoně po přestupu z Afriky pravidelně nastupoval.

Naopak do Bohemians Praha 1905 míří na roční hostování útočník Lukáš Juliš. V zelenobílém dresu budou i dál také pokračovat záložníci Rudolf Reiter a Jakub Nečas, kteří v Bohemians působili na hostování v minulé sezóně. Nyní se jedná o jejich trvalém přestupu do vršovického týmu. To samé platí i obránci Janu Vondrovi a útočníkovi Filipu Haškovi. Tyto přesuny mezi Letnou a Ďolíčkem nesouvisejí s vyjednáváním o transferu Benjamina Tetteha.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři