AC Sparta Praha

Situace Hradce už je hodně složitá

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

18. 5. 2017 | 11:25zpět na seznam novinek

Tomáš Koubek si svou premiéru proti Hradci, kde fotbalově vyrostl, odbyl už na konci listopadu minulého roku. Letenskou odvetu ale s největší pravděpodobností nestihne kvůli poraněnému palci na ruce.

I přesto sparťanský brankář sobotní duel vyhlíží o něco více, než ostatní.

„Speciální zápas to pořád je, ale tím, že nehraju, to nijak zvlášť prožívat nebudu. Na druhou stranu pozoruju, že na tribuně nebo z lavičky to člověk prožívá daleko víc a je mnohem nervóznější,“ přiznává brankář, který ze hry vypadl po utkání 24. kola na půdě Jihlavy.

„Míč se odrazil od země a trefil mě do prstu. Po obstřiku jsem zápas ještě dochytal, ale už jsem tušil, že to bude špatné, protože takovou bolest jsem ještě necítil – a to těch ran za sezonu schytáte spoustu,“ popisuje Koubek.

Rentgen potvrdil diagnózu naštípnutého palce na ruce. Tomáš se tak na několik týdnů musel spokojit s tréninkem s kondičními kouči a na míč musel zapomenout. Tedy, ne tak úplně. Situaci mu totiž alespoň trochu ulehčil trenér brankářů Daniel Zítka, který s Koubkem cvičil namísto fotbalových s lehkými molitanovými míči.

„Měl to samé zranění, když přestupoval do Anderlechtu, takže s tím měl zkušenosti a věděl, jak by léčba měla probíhat. Ty molitanové míče byly ale hrozně divné. Nešly kloudně chytit, natož abych do nich kopal. No a než jsme to celé nějak sladili, prst se zahojil a já se vrátil k normálním balonům,“ popisuje Koubek své trápení v tréninku.

Už od pondělí Tomáš zcela bez úlev trénuje s týmem a plná tréninková zátěž už jeho palci nedělá potíže. Zda se ještě v této sezoně objeví v brance, však není jisté.

„Uvidíme, jestli ještě dostanu šanci. Ještě nás čeká nároďák, tam bych rád jel, ale uvidíme, jak to dopadne,“ říká Koubek.

 

„Situace Hradce už je hodně složitá“

 

Nyní už brankář, který patří do kádru českého reprezentačního týmu, vyhlíží duel s Hradcem Králové, z něhož právě na Letnou přestoupil. Právě proto Tomáš současné záchranářské práce ‚Votroků‘ sleduje s obavami.

„Pořád je sleduju. Dostali se pod takovou deku a nevěděli, jak z toho ven. Sice vyhráli ve Zlíně, ale pak se jen trápili. Věřím ale, že to zvládnou, i když se musejí spoléhat na ostatní týmy. U nás musejí bodovat, ale to samozřejmě nebude jednoduché,“ říká Koubek.

Paradoxně právě jeho Sparta může být týmem, který Hradec Králové s jistotou pošle zpět do druhé ligy. Pokud totiž Bohemians s Jihlavou ve svých souběžně hraných zápasech zvítězí a královéhradeckým se totéž nepodaří na Letné, budou Východočeši už jistým sestupujícím.

„Jejich situace je hodně složitá a pochopitelně by mě mrzelo, kdyby sestoupili. Mám tam spoustu kamarádů, se kterými jsem v životě něco prošel. Oni sice ten koloběh znají, ale pád do druhé ligy je vždy bolestivý. Tak jako tak, není to věc, kterou by se mělo začít řešit tři kola před koncem,“ dodává Koubek.

 

Sparta Hradec Králové na svém stadionu přivítá v sobotu v 17:00, na Letné mimo fotbalu nabídneme i bohatý doprovodný program, spojený s výročím sta let sparťanského stadionu. Vstupenky jsou v prodeji na Ticketportalu, ale pořídíte je i před výkopem na pokladnách.

 

 

 

 • Tomáš Koubek; trénink
 • Tomáš Koubek
 • Tomáš Koubek
 • Tomáš Koubek - penalta
 • Tomáš Koubek
 • Tomáš Koubek; trénink
 • Tomás Koubek a Daniel Zítka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři