AC Sparta Praha

Se soustředěním jsem spokojený

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

14. 7. 2017 | 19:06zpět na seznam novinek

Na trenéra Stramaccioniho se v pátek valila jedna informace za druhou – jeho tým porazil Blackburn, dozvěděl se jméno svého potenciálního soupeře v Evropské ligy a získal nového hráče, Semiha Kayu z Galatasaraye.

Konečně přišlo vítězství, jste s ním spokojený v souvislosti s tvrdým tréninkem, který hráči podstupují?

Dnešním zápasem jsme ukončili tréninkový kemp, na kterém jsme tvrdě makali. Myslím, že jsou hráči na třiceti, čtyřiceti procentech svých sil. Jsem s tímto tréninkovým obdobím spokojený.

Proti Blackburnu jsme odehráli dva hodně odlišné poločasy, co jste museli o půli změnit?

Dnešním zápasem jsem ukončil období, ve kterém sleduji hráče a dělám si o jejich individuálních schopnostech detailní přehled. Zatímco v prvním poločase jsme experimentovali se dvěma útočníky, Lafatou a Jankem, v tom druhém jsme se vrátili k systému, který bude v sezoně náš vlastní – tedy se spolupracující desítkou a dvěma útočnými křídly.

V pátek nás potkaly ještě dvě důležité věci. Los Evropské ligy nám přisoudil Pavlodar nebo Crvenou Zvezdu, která má po prvním zápase větší šance na postup. Jak jste s losem spokojený?

Pokud Crvena Zvezda zvládne vybojovat postup, budeme čelit klubu s velkou historií, tradicí i zajímavými hráči. Ale my jsme Sparta Praha a budeme se naplno soustředit na náš vlastní tým. Máme nové mužstvo s novými hráči, takže je důležité, abychom si svou formu načasovali, jak nejlépe to jde.

Druhou podstatnou novinkou je příchod stopera Semiha Kayi. Jak velkou radost z něj máte?

Mám radost, protože je to něco, na čem jsme se s klubem shodli. Samozřejmě, máme Costu, který bude spolu s týmem v pondělí, a také Hovorku, který je v rekonvalescenci. Z mých čtyř stoperů je k dispozici vlastně pouze jeden, a proto na této pozici dostali tolik příležitostí Mareček a Piško. S vedením jsme navíc dohodnuti, že budeme kvůli zranění Váchy hledat středního záložníka na pozici „šestky“, protože dnes nebylo Váchu s Marečkem lehké nahradit. Tímto transferem bude tým kompletní.

Co Semih Kaya týmu přinese? Proč jste o něj stál?

Moc dobře ho znám. Ještě když jsem byl v Interu, sledovali jsme ho, ale Galatasaray ho nechtěl prodat. Jsem rád, že pan Kotalík vedl rychlé a přímé jednání o jeho příchodu. Je to obránce s mezinárodními zkušenostmi, agresivní, velmi dobrý ve hře jeden na jednoho. Hrajeme s obranou vytaženou vysoko, proto potřebuji rychlé obránce. S Kayou, Costou, Hovorkou a Štetinou máme na postu stopera velmi kvalitní výběr.

 

 

 

 • Sparta - Blackburn, Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři