AC Sparta Praha

Rostoucí sebevědomí

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 1. 2018 | 9:19zpět na seznam novinek

Rychlonohý Srdjan Plavšić se po šesti měsících v novém působišti v týmu aklimatizoval. Zapadl do kabiny, učí se češtinu a po problémech se zraněním je zpět ve velké formě. V posledních zápasech patřil k nejlepším na hřišti a proto doufá, že se jeho výkony budou i nadále zlepšovat.

 

Srki ve Spartě jsi půl roku, už sis tady zvyknul?

Mám za sebou prvních šest měsíců, jsem spokojený, že mě spoluhráči vzali mezi sebe. V průbehu sezony jsem měl zdravotní problémy, ale už je to za mnou a doufám, že teď už bude vše v pořádku.

Jak jsi zapadl do party?

Jsem moc spokojený. Všichni mě berou, od nejstarších až po nejmladší. Zapadl jsem dobře a se všemi jsme kamarádi. Nečekal jsem, že zapadnu takhle snadno.

Řekni nám víc o podzimní části sezony. Začal jsi hodně dobře. V Mladé Boleslavi a v zápase s Karvinou jsi měl povedené akce a mohl jsi dát několik gólů, pak ale přišlo zranění... Jak to pokračovalo dál?

Byl jsem rád, že jsem dostával šanci od samého začátku. Nastoupil jsem už v předkole Evropské ligy. Bohužel pak mě přibrzdilo zranění. Byl jsem z toho opravdu smutný, protože jsem nemohl týmu pomáhat na hřišti. Chodil jsem na léčebné terapie, abych se dostal co nejdříve do pořádku. Návrat do tréninku nebyl úplně snadný, trvalo to docela dlouho. Naštěstí jsem se z toho dostal a vrátil se. Teď už je všechno v pořádku.

Letěl jsi s týmem do 19 do Anglie na zápasy Premier League Cupu, kde jsi svým gólem rozhodl zápas s Liverpoolem. Pomohl ti ten gól hodně?

Snažím se využít každé příležitosti hrát zápas. Je mi jedno, jestli dám gól nebo na něj přihraju, ale vždy mi to hodně dá. Po zranění jsem požádal o to, abych mohl do Anglie s devatenáctkou jet. Oba zápasy mi moc pomohly. Myslím si, že i proto jsem poslední podzimní zápas odehrál tak dobře. Mé sebevědomí díky tomu hodně narostlo.

Šanci zpět v áčku jsi dostal při posledním zápase s Mladou Boleslaví, kde jsi patřil k nejlepším na hřišti. Jsi rád, že ses začal prosazovat?

Jak jsem řekl, každou šanci chci využít, takže jsem se snažil, co nejvíc i v posledním ligovém zápase s Mladou Boleslaví. Byl jsem smutný, že to byl poslední zápas, protože se zrovna začalo dařit. S mým výkonem na hřišti jsem byl spokojený, ale doufám, že se mi bude dařit ještě víc.

V prvním přípravném utkání s Táborskem tě fanoušci zvolili mužem utkání poté, co sis připsal hned několik asistencí. Cítíš, že jsi ve formě?

Mnohem radši góly spoluhráčům připravuji, než abych je sám dával. Měl jsem to tak už v Crvene Zvezdě. Možná to není úplně správné, ale jsem tak naučený. Jsme teprve na začátku soustředění, čekají nás další přípravné zápasy a doufám, že půjde vše podle plánu.

Po odchodu Jonathana Biabianyho bude pravděpodobně víc prostoru na kraji i pro tebe, co od jarní části sezóny očekáváš?

Doufám, že přípravu zvládnu celou bez nějakých zdravotních problémů, abych byl pořádně připravený na sezónu. Vím, že když jsem dobře připravený, ničeho se nebojím a jdu naplno do každé šance, kterou dostanu. Věřím, že příležitostí teď bude více a všem ukážu, co všechno umím.

Se vším ti pomáhá Eldar Ćivić, ale určitě jsi i nějaké pokroky udělal s češtinou, jak to zvládáš?

Eldar mi se vším ohledně českého jazyka hodně pomáhá. Na tréninku se snažím bavit s českými hráči, co nejvíc to jde. Hodně se snažím naslouchat a každý den se učit nová slovíčka. Čeština je hodně těžký jazyk, ale snažím se ji učit.

V kabině se pro tebe chytla přezdívka „Maličký" či „Malý“ s ohledem na tvou výšku. V Crvene Zvezdě ti zase říkali „Atomový mravenec.“ Která přezdívka ti vyhovuje víc?

Přezdívky se mi líbí obě dvě. Přezdívku „Atomový mravenec“ jsem získal ve Zvezdě díky mojí výbušnosti, rychlosti a vzrůstu. A ve Spartě je to jednoduché, jsem tu nejmenší. Ale obě přezdívky se mi líbí a pořád se tomu smějeme.

 

 

 • Srdjan Plavšić; soustředění; Benahavís
 • Srdjan Plavšić; soustředění; Benahavís
 • soustředění; Benahavís
 • Srdjan Plavšić; soustředění; Benahavís
 • soustředění; Benahavís; Plavšić; Ćivić
 • Srdjan Plavšič a Václav Drchal
 • Václav Drchal
 • David Lafata a Srdjan Plavšič

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři