Prohra i výhra s Trenčínem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

23. 6. 2018 | 16:59zpět na seznam novinek

Letenský tým v úvodním sobotním přípravném utkání s Trenčínem prohrál 1:2. Na úvodní branku Ubbinga odpověděl svou první trefou v rudém dresu Benjamin Tetteh, v druhém poločase ale o výhře Trenčína rozhodl Čatakovič.

Trenčín se dostal do vedení v 10. minutě, kdy si Desley Ubbing navedl míč na střed vápna a po zasekávačce prostřelil Milana Heču. Krátce poté se dostal do šance také Azango, ale tentokrát jej Heča zblízka vychytal.

Sparťané se dočkali vyrovnání ve dvaadvacáté minutě, kdy si Benjamin Tetteh naběhl na kolmou přihrávku a sólo na brankáře Trenčína proměnil přesnou střelou mezi nohy brankáře a vstřelil svou první branku v rudém dresu.

Po půl hodině hry se sparťané dostali do dvou šancí díky rohovým kopům během krátké chvíle. Nejprve soupeřův obránce vykopl hlavičku Semiha Kayu z brankové čáry, následně hlavičkoval po dalším rohu Ćivić, ale brankář jeho pokus vytáhl nad břevno.

Před poločasem byl ve dvou šancích Vukadinović, jemuž nejprve neuznali gól rozhodčí pro ofsajd, následně po sólu a kličce brankáři netrefil z úhlu branku.

Do druhé půle nastoupil Holzer a Dao, následně se vrátil do zápasu i Mandjeck, jenž nastoupil místo Sáčka, jenž nemohl pokračovat ve hře kvůli zdravotním problémům.

Největší šanci v úvodní části druhé půle měl Néstor, který si naběhl před branku při rychlé akci po pravé straně, ale po přihrávce od Vukadinoviće netrefil španělský fotbalista odkrytou branku.

Osmnáct minut před koncem byl blízko druhé brance Benjamin Tetteh, který zakončoval zpoza vápna technicky, ale míč se odrazil zpět do hřiště od tyče. Svou premiéru v A týmu Sparty si připsal patnáctiletý Adam Hložek, jenž nastoupil na posledních osmnáct minut.

Vítězného gólu se nakonec dočkali hosté z Trenčína. V 77. minutě se prosadil Hamza Čatakovič individuálně v pokutovém území Sparty a střelou po zemi prostřelil Milana Heču.

V samém závěru se dostal po centru do vápna do šance ještě Dao, který ale z hranice penalty přestřelil branku a míč skončil až na druhém tréninkovém hřišti.

AC Sparta Praha – AS Trenčín 1:2 (1:1)

Branky: 22. Tetteh – 10. Ubbing, 77. Čatakovič.

Sparta: Heča – Wiesner (28. Sáček, 54. Mandjeck), Kaya, Ćivić, Frýdek – Kanga, Mandjeck (46. Dao), Néstor (72. Hložek) – Vukadinović, Plavšić (46. Holzer) – Tetteh.

Trenčín: Šemerinec, Skovjasa, Šulek, Azango, Lawrence, Ubbing, Sleegers, Reuben, Arnhem, Čatakovič, El Mandiovi.

V druhém sobotním přípravném utkání sparťané vyhráli 4:2. Všech šest gólů padlo v druhém poločase a za Spartu se trefili čtyři různí hráči. Za hostující tým dal oba góly hlavou po standardní situaci Jakub Paur během tří minut.

Do druhého sobotního přípravného zápasu s Trenčínem naskočili i Nico Stanciu, Josef Šural nebo Mihailo Ristić, jenž nastoupil s kapitánskou páskou.

Do první šance se dostal soupeř, ale střelu po zpětné přihrávce reflexivním zákrokem chytil David Bičík. Hned o dvě minuty později obešel brankáře Josef Šural, ale jeho střelu do okryté branky vykopl dobíhající obránce.

Krátce poté se dostal poprvé v zápase do zakončení i Nico Stanciu, ale po zasekávačce na středu hřiště pravačkou přestřelil.

Do druhého poločasu nastoupili do zápasu brankář Vorel i Mustedanagić s Mavubou. A krátce po změně stran sparťané otevřeli skóre. Vatajelu našel kolmicí nabíhajícího Ben Chaima, ten obešel brankáře a levačkou poslal míč do odkryté branky.

Druhá branka zápasu padla v 63. minutě a postaral se o ni kapitán Ristić. Ten nejprve po přihrávce od Stancia poslal míč pod břevno, ale brankář míč vyrazil.

Jen o pár desítek vteřin později mu opět přihrál Stanciu a Ristić druhým pokusem během krátké chvíle nedal brankáři šanci. Jeho prudkou střelu po zemi nedokázal chytit.

Slovenskému týmu se podařilo během krátké chvíle srovnat. Nejprve se prosadil hlavou po rohu Jakub Paur, ten samý hráč se hlavou prosadil i po přímém kopu o tři minuty později a bylo srovnáno na 2:2.

Do vedení se sparťané vrátili osm minut před koncem, kdy se k míči dostal v pokutovém území Nicolae Stanciu, který přehodil pravačkou brankáře a ani skluzující obránce nedokázal míč zastavit před brankovou čárou.

Krátce poté si Stanciu narazil s Ristićem, zpětnou přihrávku odvrátil soupeř jen k Danu Holzerovi, který pohotové vystřelil a míč skončil v síti počtvrté.

AC Sparta Praha – AS Trenčín 4:2 (0:0)

Branka: 48. Ben Chaim, 63. Ristić, 82. Stanciu, 86. Holzer – 72. a 75. Paur.

Sparta: Bičík (46. Vorel) – Zahustel (40. Holzer), Kulhánek, Costa, Vatajelu – Stanciu, Vácha (46. Mavuba), Ristić, Ben Chaim (72. Dao) – Pulkrab (72. Hložek), Šural (46. Mustedanagić).

Trenčín: Chovan – Julien, Zuraiu, Kvocera, Bukari, Umeh, Slávik, Kadak, Ovlad, Pavlovič.