AC Sparta Praha

Posily

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

1. 2. 2016 | 13:11zpět na seznam novinek

O hráče prvního mužstva je na soustředění ve Španělsku dobře postaráno, k dispozici mají kvalitní zázemí i díky řadě lidí, kteří jim pro jejich sportovní výkon vytvářejí ty nejlepší podmínky.

Tři z nich realizační tým doplnili v relativně nedávné době, proto doženeme resty a každého z nich vám krátce představíme.

 

Miroslav Kaftan - Kustod

‚Kafe‘, jak se Kaftanovi napříč celým klubem přezdívá, začínal netypicky jako učitel na základní škole. Na Žižkově a na Balabence se věnoval prvnímu stupni, nejčastěji při tělocviku a zeměpisu, byl i třídním učitelem pátého ročníku.

Když si však v devadesátých letech udělal rekvalifikační kurz a začal se dále věnovat své kariéře maséra, začal pracovat pro sparťanskou mládež. Netrvalo dlouho a přesunul se k rezervnímu týmu, od sezony 1999/2000 ve Spartě pracuje na plný úvazek. Po personálních změnách na Strahově mu bylo nabídnuto volné místo kustoda. To znamenalo setrvání ve Spartě a ‚Kafe‘ souhlasil. Že se Míra rozhodnul správně, bylo jasné v zimě minulého roku, kdy byl „povýšen“ na místo kustoda prvního týmu, kde pracuje dodnes.

‚Kafe‘ je vášnivým lovcem a vcelku logicky se stal parťákem Davida Lafaty.

 

Kamil Maixner - Fyzioterapeut/Masér

Kamil, jemuž se od nástupu k prvnímu týmu říká ‚Leoš‘ (neptejte se proč), pokračuje v rodinné tradici, jelikož jeho maminka byla sama fyzioterapeutkou. ‚Leoš‘ vystudoval vysokou školu tělovýchovy Palestra a k fotbalu přičichl už jako student, když si odbýval praxi ve strahovském tréninkovém centru.

Po dvouměsíční praxi mu byla nabídnuta pozice fyzioterapeuta U18, která pro Maixnera znamenala velký začátek jeho sparťanské kariéry. Čtyři roky pracoval pro různé mládežnické týmy a pod rukama mu prošli talentovaní fotbalisté jako Matěj Pulkrab, Christián Frýdek a mnozí další. Jeho práce se sparťanskými talenty nezůstala nepovšimnuta a v průběhu podzimní části sezony povýšil k prvnímu mužstvu.

 

MUDr. Miroslav Sinkule - Lékař

Miroslav vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, zajímal se o ortopedii a právě tam se setkal s bývalým sparťanským lékařem Jiřím Váchalem. Ač Pražan, stěhoval se do Mladé Boleslavi, kde se připojil k odborníkům působícím ve zdejší nemocnici. Od roku 2001 začal pracovat pro první tým Mladé Boleslavi, k němuž ho přivedl tehdejší trenér Vlastimil Petržela.

Ve Spartě už rozhodně není úplným nováčkem, na Lentou totiž ‚přestoupil‘ už v roce 2014, kdy v lékařském týmu doplnil Davida Erharta a Marka Buriana. Všichni tři nyní společně působí v pražské Nemocnici Na Františku a při práci pro první tým letenských se vzájemně doplňují. Sinkule zároveň spolupracuje i s Pavlem Kolářem v Centru pohybové medicíny Chodov tak, aby měli sparťanští fotbalisté zajištěnu tu nejlepší lékařskou péči.

 

 • Kamil Maixner, Miroslav Sinkule, Miroslav Kaftan
 • Miroslav Sinkule
 • Kamil Maixner, Miroslav Sinkule, Miroslav Kaftan
 • Miroslav Kaftan
 • Kamil Maixner, Miroslav Sinkule, Miroslav Kaftan
 • Miroslav Sinkule
 • Kamil Maixner, Miroslav Sinkule, Miroslav Kaftan

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři