AC Sparta Praha

Pavel Hapal byl variantou číslo jedna

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

6. 3. 2018 | 17:58zpět na seznam novinek

Po nedělní remíze se Zbrojovkou Brno se vedení sparťanského klubu rozhodlo pro odvolání trenéra Andrey Stramaccioniho. Jeho odchod z Letné byl potvrzen v úterý dopoledne a krátce poté byl jeho nástupcem jmenován Pavel Hapal. Na tiskové konference společně s ním vysvětloval rozhodnutí klubu i sportovní ředitel Zdeněk Ščasný.

„Jsem moc rád, že potom, co se odehrálo po nedělním utkání a vedení klubu se rozhodlo odvolat Andreu Stramaccioniho, tak se nám povedlo přivést trenéra, který byl na našem seznamu trenérů nejvýš. Mám radost, že se nám jej podařilo uvolnit z jeho angažmá u slovenského národního týmu do 21 let,“ uvedl Zdeněk Ščasný.

„Varianta, že bych tým vedl sám ani společně se Stramaccionim. Neuvažoval jsem ani minutu, že bych se měl vrátit zpět na střídačku,“ reagoval na spekulace o tom, že byla ve hře varianta jeho návratu na střídačku.

„Snažil jsem se Stramaccionimu pomoct, nesnažil jsem se ho sesadit. Nebojte se, vnímal jsem všechny ohlasy, kdy už budu zase trénovat. Po debatě s majitelem klubu a členy vedení jsme se dohodli před startem zimní přípravy, že podržíme trenéra ve funkci, přivedli jsme hráče na posty, na které to bylo potřeba. Dokázali jsme nahradit Martina Dúbravku. Po zápase s Brnem jsme ale došli k rozhodnutí, že to nevidíme světlo na konci tunelu, protože jsme během zápasu nedokázali reagovat na vývoj utkání. To byl hlavní důvod dalších událostí,“ pokračoval Ščasný.

„Vnímám, že se objevily nějaké informace v tisku o tom, že jsme se měli s panem Stramaccionim pohádat nebo mít nějakou roztržku. Všude, kde jsem byl, byl se mnou i Tomáš Rosický, který může dokázat fakt, že k žádné roztržce nebo hádce nedošlo. Je pravda, že po nás chtěl náš názor během zápasu, kdy jsme se potkali v posilovně, kde se nás zeptal na náš pohled na zápas. Řekli jsme mu ho a tím to skončilo,“ reagoval na jednu z otázek.

Již v úterý odpoledne vedl trénink A-týmu nový trenér Pavel Hapal, který bude ve zbytku týdne připravovat tým na utkání v Karviné.

„Na spolupráci s Pavlem se těším. Pokud bude mít Pavel kdykoliv potřebu konzultovat nějaké věci, tak to není problém, ale veškerá rozhodnutí jsou přímo na Pavlovi, jako trenérovi. Veškerá zodpovědnost jde za ním. Takhle je to normální ve všech klubech, kde mají sportovního ředitele. Já osobně jsem o angažování Pavla velmi stál, protože Pavel byl sice u slovenského národního týmu do 21 let, ale spoustu zápasů v české lize viděl. Zároveň je to velký odborník a má obrovský přehled o mladých hráčích po celé Evropě,“ uvedl sportovní ředitel Sparty, který se ještě vrátil k nedělnímu zápasu s Brnem.

„Osobně jsem věřil, že zápas vyhrajeme o tři nebo čtyři branky. Přiznám se ale k další věci, že jsem si nebyl jistý, zda by trenér zůstal i v případě, že bychom utkání vyhráli. Neměli jsme ani chvíli během sezóny, kdy jsme dokázali zopakovat dobrý výkon. Ať už po jasné výhře nad Teplicemi nebo Jabloncem. Vždy jsme museli řešit, jak něco změnit a hledat jiné a jiné varianty.“

„Změna vždy může pomoci. Ten první moment, je to takový šok. Cítím změnu v kabině trenérů i v té hráčské. Pavel to ale řekl dobře, je potřeba pracovat společně a nastoupit cestu, díky které bude Sparta hrát to, co by měla a byla úspěšná. To, co jsme řekli, platí dál. Internacionalizace týmu bude pokračovat, bylo by nesmyslné ustoupit z nastoupené cesty, kterou jsme si určili,“ dodal Ščasný.

 • Zdeněk Ščasný a Pavel Hapal
 • Zdeněk Ščasný a Pavel Hapal
 • Pavel Hapal
 • Zdeněk Ščasný
 • Pavel Hapal
 • Zdeněk Ščasný
 • Pavel Hapal
 • Zdeněk Ščasný a Pavel Hapal
 • Zdeněk Ščasný a Pavel Hapal

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři